قیمت چسب دندان ایمپلنت چقدر است؟

قیمت چسب دندان ایمپلنت چقدر است؟

یکی از فاکتور های مؤثر در هزینه عمل ایمپلنت دندان، قیمت چسب دندان ایمپلنت است. سمان یا در اصطلاح عامیانه، چسب دندان یکی از لوازم ضروری دندانپزشکی است که دارای انواع مختلف و متنوعی می باشد و هر کدام از آنها نیز کاربرد های متفاوتی دارند. و طبیعتا نسبت به نوع کاربرد، برند شرکت تولید کننده، مواد اولیه سازنده و فاکتور هایی از این قبیل، دارای قیمت های متفاوتی نیز هستند. حجم چسب های دندان موجود در بازار برای استفاده فردی، صرفا جهت چسباندن یک روکش ایمپلنت دندان زیاد است و به همین دلیل تهیه آن توسط بیمار به صرفه نخواهد بود و بهتر است این کار در کلینیک دندانپزشکی و توسط متخصص انجام شود.

انواع چسب دندان ایمپلنت و مقایسه قیمت آنها

روکش ایمپلنت دندان، به دو روش می تواند بر روی اباتمنت ایمپلنت دندان متصل شود. برای این کار یا از پیچ ایمپلنت دندان استفاده می شود و یا از چسب (سمان) ایمپلنت دندان. این چسب ها انواع مختلفی دارند که دندانپزشک، بر اساس معیار هایی چون شرایط لثه و دندان های بیمار، چسباندن موقتی یا دائمی روکش ایمپلنت دندان و معیار هایی از این قبیل، یکی از آنها را انتخاب می کند. از جمله انواع چسب دندان ایمپلنت موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت چسب دندان ایمپلنت - کلینیک ایران زمین

سمان های موقت

این نوع چسب ها، انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای قیمت مشخصی هستند. از جمله این نوع چسب ها، سمان های با پایه اوژنول و یا فاقد اوژنول را می توان نام برد. از کاربرد های این سمان ها چسباندن موقت روکش ایمپلنت دندان می باشد.  هر چند برخی از پزشکان حتی به عنوان چسب نهایی از آنها استفاده می کنند. تا در صورت نیاز، امکان جدا کردن روکش وجود داشته باشد.

سمان زینک پلی کربوکسیلات

به عنوان سمان دائم استفاده می شود. زمان کارکرد آن نسبت به چسب های زینک فسفات کمتر است. می توان از نوع سمان، به عنوان ارزان قیمت ترین چسب دندان ایمپلنت نام برد.

سمان زینک فسفات

از جمله چسب های مناسب جهت چسباندن دائم روکش است. قیمت چسب دندان ایمپلنت زینک فسفات نیز به نسبت حجم و شرکت سازنده آن، متفاوت هستند.

سمان گلاس آینومر

این نوع چسب دندان ایمپلنت، دارای خاصیت ضد پوسیدگی هست. چون تا چند سال فلوراید آزاد می کند.

سمان رزینی

سمان های رزینی دارای استحکام فراوان هستند. این نوع چسب ها، زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که دندانپزشک مطمئن باشد دیگر نیازی به جدا کردن روکش نخواهد بود. این سمان ها عمدتا به صورت سرنگی عرضه می شوند و قیمت هر محصول با بقیه متفاوت است.

قیمت چسب دندان ایمپلنت - کلینیک ایران زمین

افتادن روکش دندان

نکته مهمی که باید همواره مورد توجه قرار گیرد این است که اگر به هر دلیلی روکش ایمپلنت دندان شما کنده شده است، خودتان نسبت به چسباندن آن اقدام نکنید. برخی افراد معتقدند با استفاده از چسب هایی از جمله چسب آهن و… که برای چسباندن اشیا به کار می روند می توان روکش ایمپلنت دندان را دوباره بر سر جای خود چسباند. و گاهی با مقایسه قیمت چسب دندان ایمپلنت با سایر چسب های غیر پزشکی، اقدام به انجام چنین کار نادرستی می کنند. این عمل ممکن است عواقب بدی به دنبال داشته باشد. حساسیت لثه ها ، شکستن و پوسیدگی اباتمنت ایمپلنت دندان و… از جمله خطرات ناشی از استفاده از چسب های معمولی جهت چسباندن روکش دندان است.

کلام آخر

هزینه درمان های مربوط به دهان و دندان به عوامل زیادی بستگی دارد. مراجعه به یک کلینیک معتبر و مطمئن موجب می شود علاوه بر پرداخت هزینه کمتر، خدمات با کیفیت نیز دریافت کنید. کلینیک دندانپزشکی ایران زمین، تمام خصوصیات یک کلینیک معتبر دندانپزشکی را دارد. متخصصان و جراحان با تجربه، امکانات لابراتواری و هزینه های منصفانه از جمله ویژگی های این کلینیک می باشد. در صورت نیاز به مشاوره رایگان در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید