کاشت دندان بدون ایمپلنت امکان پذیر می باشد؟

کاشت دندان بدون ایمپلنت امکان پذیر می باشد؟

هزینه بالا ایمپلنت دندان پزشکان را بر آن دارد که از روش کاشت دندان بدون ایمپلنت برای بیماران استفاده نمایند. همانطور که می دانید ایمپلنت جزء درمان های گران قیمت به شمار می آید و پرداخت هزینه آن برای همه مقدور نیست. از طرفی این درمان با عمل جراحی همراه است که ممکن است فرد شرایط انجام این عمل را نداشت باشد. برای همین راه های کاشت دندان بدون ایمپلنت وجود دارد که می تواند جایگرین ایمپلنت نمود. این روش ها مانند ایمپلنت دندان مزایا و معایبی دارند که بیمار باید با مشورت پزشک یکی از بهترین آنها را انتخاب نماید.  اما چیزی که مشخص است در روش های درمان بدون ایمپلنت در زمان کمتر انجام شده و نیاز به انجام عمل جراحی در آنها نیست.

روش های کاشت دندان بدون ایمپلنت

امروزه با پیشرفت عمل پزشکان دندان پزشک تا آنجایی که توانایی دارند از کشیدن دندان ها ممانعت می کنند و سعی دارند دندان طبیعی فرد را نگه دارند اما اگر به دلایلی تعدادی از دندان ها خارج شود بیمار با مشکلاتی از قبیل عدم توانایی در جویدن درست غذا روبرو خواهد شد که در سلامت دستگاه گوارش وی نیز تاثیر سوء دارد. حرف زدن بیمار مشکل خواهد شد و زیبایی خود را از دست می دهد. اما در صورتی که بیمار شرایط انجام دادن ایمپلنت را نداشته باشد پزشک سه راه حل را به بیمار پیشنهاد می دهد تا با مشورت با هم یکی از این گزینه ها انتخاب شود.

نحوه انجام روش کاشت دندان بدون ایمپلنت

در این روش ابتدا پزشک دندان بیمار را از دهان خارج نموده و در صورت نیاز بخیه می زند. دندان کشیده شده به لابراتوار ارسال می شود تا به کمک تکنولوژی سه بعدی شبیه سازی شده و به کمک موادی سرامیکی و یا زیرکونیا انگلیسی دندان جدید ساخته می شود. این دندان برعکس پایه ایمپلنت تیتانیومی شبیه به پیچ نیست و از لحاظ شکل ظاهری شبیه به دندان طبیعی است. در کمتر از 10 روز بعد از کشیدن دندان، دندان ساخته شده در محل مورد نظر نصب می شود.

ریشه دندان به مرور زمان در محل خود مستحکم می شود؛ چرا که استخوان لثه ترمیم پذیری بالایی دارد و استخوان آن قابلیت تحلیل شدن و ساخته شدن مجدد را دارد. مهمترین مزیت این روش عدم نیاز به جراحی است اگر شرایط انجام این روش را داشته باشید و پزشک این درمان را به شما توصیه نماید در کمتر از 10 روز دندان کشیده شده خود را جایگزین می نمایید و از لحاظ زیبایی دچار مشکل نخواهید شد.

کاشت دندان بدون ایمپلنت

روش انجام بریج

در روش بریج و یا پل دو دندان مجاور دندان کشیده شده تراش داده می شود و به عنوان پایه برای دندان و یا دندان های کشیده شده از آن استفاده می شود. این روش می توانید همزمان دو تا سه دندان را به کمک دو پایه کناری نگه داشت. از آنجایی که پایه و یا ریشه ای در لثه قرار نمی گیرد روند تحلیل استخوان لثه ادامه خواهد داشت و اگر جزء افردی هستید که لثه شما تحلیل پذیری بالایی دارد باید این مشکل خود را در نظر داشته و سپس این درمان را انتخاب نمایید.

روش دندان مصنوعی جزئی

در این روش دندان های کشیده شده توسط دندان مصنوعی پر می شوند. دندان های جایگزین شده توسط یک چهارچوب فلزی به دندان اصلی شما متصل می شود. در آوردن و گذاشتن این دندان توسط پزشک آموزش داده می شود و شما باید مانند دندان مصنوعی از آن نگهداری کنید. به عبارتی آن را خارج کرده شستشو داده و شب ها آن را از دهان خارج نمود.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین تمامی روش های ذکر شده پشتیبانی می شود و بیمار قدرت انتخاب بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید