مراحل ایمپلنت فوری دندان به چه صورت انجام می شود؟

مراحل ایمپلنت فوری دندان به چه صورت انجام می شود؟

ایمپلنت دندان فوری چیست و مراحل ایمپلنت فوری دندان چگونه است؟ ایمپلنت فوری دندان یک نوع روش کاشت دندان است که در آن بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت درون لثه قرار می گیرد. حتی ممکن است ایمپلنت دندان دو هفته پس از کشیدن دندان انجام شود که باز هم نوعی ایمپلنت دندان فوری محسوب می شود. ایمپلنت فوری دندان برای همه افراد توصیه نمی شود. قبل از اقدامات لازم، ابتدا متخصص ایمپلنت دندان وضعیت دندان ها را مورد بررسی قرار می دهد تا ببیند شخص شرایط لازم برای ایمپلنت فوری را دارد یا خیر.

در حالت معمولی مراحل کاشت ایمپلنت دندان بین ۳ تا ۶ ماه زمان می برد، اما در ایمپلنت فوری دندان، تمامی مراحل کاشت ایمپلنت اعم از: قرار دادن پایه ایمپلنت، وصل اباتمنت و تاج دندان در یک جلسه انجام می شود. تمامی مراحل فقط در یک جلسه توسط متخصص ایمپلنت دندان انجام می شود. ایمپلنت فوری دندان برای افرادی مناسب است که دندانشان شکسته و یا در حال از دست رفتن دندان می باشد (دندان هایی که هنوز ریشه دارند). این روش برای اینگونه افراد مقرون به صرفه و با دوام تر است. به طور کلی افرادی که از استحکام استخوان فک بهره مند هستند و دندان ها دچار عفونت نیستند می توانند ایمپلنت فوری دندان را انجام دهند.

مراحل انجام کار

مراحل ایمپلنت فوری دندان به این گونه است که ابتدا متخصص، دندان و یا بقایای آن را می کشد. در این روش بافت اطراف لثه حفظ می شود. بلافاصله پس از کشیدن دندان، پایه ایمپلنت دندان در محل قرار داده می شود. در صورت نیاز از مواد پیوند استخوانی یا لیفت سینوس برای پر کردن کامل اطراف ایمپلنت دندان استفاده می شود. پس از این مرحله متخصص بنا به تشخیص خود، یک تاج روی آن قرار می دهد. در غیر این صورت، چند روز بعد از جراحی، این کار انجام می شود. ممکن است یک محافظ دندان قابل جابجایی نیز نصب شود. پس از پیوند ایمپلنت با استخوان، تاج دائم دندان را دریافت خواهید کرد.

مراحل ایمپلنت فوری دندان

مراقبت های مورد نیاز بعد از اتمام مراحل ایمپلنت فوری دندان

مراقبت های بعد از درمان ایمپلنت فوری دندان هم مانند دندان طبیعی است. به این معنی که همان طور که باید از دندان های طبیعی مراقبت کنید به همان روش هم باید از ایمپلنت فوری دندان مراقبت کنید. استفاده از مسواک، نخ دندان و مراجعه به دندان پزشک هر ۶ ماه یک بار این امکان را به شما می دهد که از ایمپلنت فوری دندان مراقبت کنید و از سالم بودن آن برای مدت زمان طولانی اطمینان حاصل کنید. ممکن است پس از مراحل ایمپلنت فوری دندان و کاشت ایمپلنت کمی تورم و درد در آن ناحیه احساس کنید که با مراجعه به متخصص ایمپلنت دندان و تجویز مسکن و ضد درد رفع می شود.

مراحل ایمپلنت فوری دندان

عوارض ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان نیز مانند هر درمان دندانی دیگر ممکن است عوارضی در پی داشته باشد. به دلیل همین عوارض ایمپلنت فوری دندان است که برخی متخصصان از انجام آن امتناع می کنند. متخصص ایمپلنت دندان باید آن را به گونه ای قرار دهد که اطمینان حاصل شود که ایمپلنت از جای خود حرکت نمی کند. ایمپلنت فوری دندان باید به صورت تخصصی و دقیق توسط متخصص با تجربه انجام شود. در ایمپلنت فوری دندان احتمال حرکت ایمپلنت دندان وجود دارد و این روش احتمال نارسایی ایمپلنت دندان را افزایش می دهد. همچنین ایمپلنت دندان برای تمامی افراد انجام پذیر نیست.

کلام آخر

مراحل ایمپلنت فوری دندان و کاشت ایمپلنت دندان در کلینیک تخصصی ایران زمین توسط متخصص ایمپلنت دندان با تجربه انجام می شود. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه قیمت، نحوه ایمپلنت فوری دندان و ارزیابی دندان به منظور انجام ایمپلنت فوری دندان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید