چگونه رنگ کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم ؟

چگونه رنگ کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم ؟

یکی از سؤالات افرادی که اقدام به کامپوزیت ونیر دندان می کنند این است که چگونه رنگ کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم . از آن جایی که رنگ کامپوزیت ونیر در زیبایی لبخند افراد و همچنین طبیعی به نظر رسیدن دندان ها نقش بسزایی دارد، پاسخ به این سؤال، بسیار مهم است. در پاسخ به این مورد، باید عنوان کنیم که قانون کلی برای انتخاب رنگ ونیر کامپوزیت وجود ندارد. هر کسی سلیقه ای داشته و متناسب با آن، اقدام به انتخاب رنگ کامپوزیت دندان خود می کند. اما در این میان، راهنمایی ها و نکاتی وجود دارند که اگر به آنها دقت کنید انتخابی مناسب خواهید داشت. برای آگاهی از این نکات، توصیه می کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

چگونه رنگ کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم

نکات مهم در انتخاب رنگ ونیر کامپوزیت

همانگونه که در بخش قبلی نیز عنوان شد، در انتخاب رنگ ونیر کامپوزیت باید به چند نکته توجه کنید. رعایت این موارد باعث می شود تا از نتیجه کار راضی بوده و لبخندی زیبا داشته باشید. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

توجه به رنگ پوست

یکی از پاسخ ها برای افرادی که می پرسند چگونه رنگ کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم، توجه به رنگ پوست است. اگر رنگ ونیر کامپوزیت با رنگ پوست افراد کنتراست داشته باشد، دندان ها طبیعی تر به نظر رسیده و جلوه ای زیبا خواهند داشت.

انتخاب رنگ ونیر برای افراد با پوست روشن: بیمارانی که دارای رنگ پوست روشنی هستند به راحتی می توانند ونیر کامپوزیت با رنگ سفید را انتخاب کنند. در این بیماران، هر چه رنگ کامپوزیت روشن باشد کنتراست بهتری با رنگ پوست ایجاد کرده و در نتیجه دندان ها جلوه ای زیبا خواهند داشت. البته به این مورد نیز باید توجه کرد که دندان های بسیار روشن به نگهداری و دقت بالایی نیز نیاز دارند.

انتخاب رنگ ونیر برای افراد با پوست تیره: در بیمارانی که رنگ پوست آنها تیره است، کار کمی پیچیده می شود. برای این که به سؤال چگونه رنگ کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم، در افراد دارای رنگ تیره پاسخ دهیم باید به این موضوع اشاره کنیم که این افراد نباید از رنگ های درخشان استفاده کنند. به دلیل نوع رنگ پوست در این بیماران، حتی اگر از رنگ هایی با تناژ طبیعی استفاده شود، دندان ها بسیار درخشان به نظر خواهند رسید. به همین دلیل نیز در مواردی که کامپوزیتی با رنگ و سایه طبیعی انتخاب کنید، حتی بدون نیاز به بلیچینگ، دندان ها درخشان دیده خواهند شد.

چگونه رنگ کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم

توجه به رنگ بخش سفید چشم

یکی از روش هایی که می توان در انتخاب رنگ ونیر کامپوزیت به کار برد، توجه به رنگ سفید چشم است. سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که از سفیدی چشم درخشان تر نباشد. زیرا در این حالت ظاهری غیر طبیعی به دندان ها داده و حالتی مصنوعی در صورت شما ایجاد خواهد کرد. هماهنگی میان تناژ رنگ سفیده چشم و دندان ها، ظاهر شما را طبیعی تر کرده و لبخندی زیبا برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تکنیک رنگ لایه به لایه

بعد از پاسخگویی به این که چگونه رنگ کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم، قصد داریم یکی از تکنیک های ونیر کامپوزیت را به شما معرفی کنیم. تکنیک رنگ لایه به لایه، یکی از روش هایی است برای طبیعی شدن رنگ دندان ها به کار گرفته می شود. در این روش، میانه دندان ها به صورت مات درآمده و کناره ها دارای رنگ شفافی می باشند. با این کار دندان های شما دارای حالتی طبیعی خواهند بود.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین برای اینکه رنگ کامپوزیت ونیر با رنگ پوست صورت و دیگر دندان ها هماهنگ باشد از رنگ های مختلف کامپوزیت استفاده می شود. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روش ها زیباسازی دندان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید