عفونت لثه بعد از کامپوزیت دندان با چه علائمی خود را نشان می دهد؟

عفونت لثه بعد از کامپوزیت دندان با چه علائمی خود را نشان می دهد؟

عوامل زیادی در تشکیل عفونت لثه نقش دارند اما عفونت لثه بعد از کامپوزیت دندان یکی از بیماری هایی است که به دلیل رعایت نکردن بهداشت به سراغ بیمار می آید. علائم و شدت بیماری برای هر فرد متفاوت است. کنترل و درمان عفونت و التهاب از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا ادامه یافتن و کنترل نکرن آن باعث از بین رفتن استحکام دندان می شود. ممکن است این عارضه با بوی بد دهان و خونریزی لثه بروز کند ولی بروز آن به تنهایی برای ناراحتی شما در طول روز و یا به هنگام لذت بردن از یک غذای خوب کافی می باشد. عفونت لثه بعد از کامپوزیت علائم زیادی دارد از مهمترین آنها باید به موارد زیر اشاره نمود

خونریزی لثه

برخی از افراد هنگام مسواک زدن یا غذا خوردن دچار خونریزی لثه می شوند که یکی از نشانه های عفونت و التهاب لثه است. خوشبختانه این مشکل با مسواک زدن و نخ دندان به طور منظم و دائم بهبود می یابد. اگر مسواک زدن و نخ دندان را جدی نگیرید، پلاک ها در جایی که لثه به دندان شما وصل می شود، از بین نمی رود و ممکن است باعث عفونت لثه ها بعد از کامپوزیت شود.

بوی بد دهان

حتما تا به الان بسیاری از افراد در برخی از موقعیت ها بوی بد دهان را تجربه کرده اند اگر این بو به طور دائم باشد نشانه عفونت لثه است. چون باکتری ها به زیر لثه ها می روند و حتی استفاده از نخ دندان و مسواک برای رفع بوی بد بیهوده است.

عفونت لثه بعد از کامپوزیت دندان

تغییر در فاصله دندان

اگر خدایی نکرده مبتلا به عفونت لثه باشید بعد از مدتی دندانهایتان متمایل به عقب یا جلو می شوند در واقع شرایطی پیش می آید که قبلا وجود نداشته.

ملتهب شدن و قرمز شدن لثه ها

اگر عفونت لثه به موقع درمان نشود، بیماری لثه خودش را طور جدی تری نشان می دهد و باعث ملتهب شدن لثه می شود. وقتی به این مرحله برسد، لثه ی ملتهب شده بسیار دردناک می شود و دندان بیمار شروع به لق شدن می کند. برای پیشگیری از این بیماری باید حتما به پزشک مراجعه کرد زیرا در مواقع جدی تر موجب عقب نشینی لثه از دندان و کیسه ای شدن لثه می شود.

علل ایجاد عفونت لثه بعد از کامپوزیت دندان

در ادامه به تعدادی از عادت های اشتباه که موجب نابودی دندان و ایجاد بیماری لثه می شود، می پردازیم:

ساییدگی و فشردن دندان ها روی هم

در برخی افراد بنابر عادت در بیداری یا خواب دندان های خود را روهم فشار می دهند یا بهم می سایند این امر باعث بیماری لثه می شوند. زیرا در این حالت فشار زیادی به بافت زیر دندان وارد می شود.

سیگار کشیدن

تحقیقات نشان می دهد که افراد سیگاری جرم دندان هایشان نسبت به افراد غیر سیگاری بیشتر است. علاوه بر این مصرف توتون و تنباکو و به طور کلی سیگار به کامپوزیت دندان ها و لثه ها آسیب زیادی وارد می کند و موجب ورود عفونت به لثه ها می شود .

استرس

یکی دیگر از علل هایی که احتمال دارد ابتلا به عفونت و بیماری لثه را افزایش دهد استرس است. چراکه استرس باعث می شود که بدن در برابر عفونت ضعیف شود و موجب حمله ی عفونت به سمت بدن می شود.

عفونت لثه بعد از کامپوزیت دندان

استفاده غلط از نخ دندان

یک از راه های پیشگیری از عفونت لثه استفاده از نخ دندان می باشد و انجام دادن آن به طور مدام موجب حفظ سلامت دندان ها و لثه ها خواهد شد. با ان حال، استفاده نادرست از نخ دندان موجب تخریب بافت لثه ها می شود. به همین دلیل شما باید اصول اولیه و روش صحیح استفاده از نخ دندان را یاد بگیرید تا از بروز عفونت و التهاب لثه ها جلوگیری نمایید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین پزشکان در زمینه زیبایی دندان استفاده می شود. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کامپوزیت دندان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید