کامپوزیت دندان لب پر از آسیب های بیشتر پیشگیری کرده و دندان را زیبا می نماید

کامپوزیت دندان لب پر از آسیب های بیشتر پیشگیری کرده و دندان را زیبا می نماید

کامپوزیت دندان لب پر یکی از درمان هایی است که امروزه برای افراد زیادی تجویز می شود. دندان ها ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی دچار شکستگی و لب پریدگی شوند. این مسأله بیشتر در دندان های جلویی دیده می شود. به همین دلیل نیز بر زیبایی صورت و لبخند، تأثیر منفی دارد. بر همین اساس توصیه می شود که در اسرع وقت نسبت به ترمیم آن اقدام نمایید. روش های مختلفی برای درمان این دندان ها وجود دارد؛ اما کامپوزیت به دلیل مزایای بی شماری که دارد، یک روش مطمئن برای درمان این دندان ها می باشد. در ادامه این مطلب به صورت مفصل درباره این موضوع توضیح داده و اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

مزایای استفاده از کامپوزیت

لب پر شدن دندان ها تأثیر بسیار بدی بر لبخند و زیبایی می گذارد. علاوه بر آن باعث می شود دندان در مقابل عوامل تخریب کننده، مقاومت خود را از دست بدهد. بنابراین باید هر چه سریع تر برای ترمیم و درمان آن اقدام کرد. یکی از روش های ترمیم این دندان ها، کامپوزیت دندان لب پر است. این روش مزایایی دارد که آن را از دیگر روش ها متمایز می سازد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کامپوزیت دندان لب پر - کلینیک ایران زمین
کامپوزیت دندان لب پر – کلینیک ایران زمینکامپوزیت دندان لب پر – کلینیک ایران زمین

دوام بالا

ترکیبات کامپوزیت به گونه این است که دارای دوام بالایی بوده و طول عمر بسیار زیادی دارد. از این رو بیمار می تواند از کیفیت ترمیم دندان لب پر شده و طول عمر این درمان، مطمئن باشد. استحکام بالا و مقاومت در برابر هیدرولیز، از جمله ویژگی های برتر این نوع درمان می باشد.

زیبایی بی نظیر

زیبایی دندان ها تأثیر بسیار زیادی بر زیبایی صورت و لبخند افراد دارد. به همین جهت نیز استفاده از کامپوزیت دندان لب پر، می تواند بهترین گزینه برای درمان باشد. این مواد دارای رنگی همانند رنگ دندان طبیعی بوده و دارای خاصیت شکل پذیری می باشند. از این رو به راحتی می توان آن را شکل داده و همانند دندان طبیعی جلوه داد.

ترمیم راحت

یکی از مسائلی که بیماران به آن اهمیت زیادی می دهند، قابلیت ترمیم کامپوزیت می باشد. در این روش درمان، در صورتی که دندان کامپوزیت شده آسیب ببیند، دندان به راحتی قابل ترمیم خواهد بود. این موضوع خیال بیماران را از درمان دندان لب پر شده خود راحت می کند.

کامپوزیت دندان لب پر - کلینیک ایران زمین

مراحل کامپوزیت برای درمان دندان لب پر

اگر دندان لب پر شده دارید و می خواهید از روش کامپوزیت برای درمان آن استفاده کنید، بهتر است با مراحل این درمان نیز آشنا شوید. در ادامه این مقاله درباره مراحل کامپوزیت دندان لب پر، توضیح داده شده است. این مراحل عبارتند از:

  1. اولین اقدامی که دندانپزشک برای درمان دندان لب پر شده با کامپوزیت انجام می دهد، جرم گیری دندان است. این امر به این دلیل انجام می شود که سطح دندان تمیز باشد.
  2. بعد از جرم گیری دندان لب پر شده، سطح دندان کاملاً از بزاق دندان و رطوبت خشک می شود.
  3. در این مرحله از درمان، دندانپزشک با استفاده از مواد اسیدی مخصوصی، سطح آسیب دیده را متخلخل می کند. این مرحله به منظور چسبیدن راحت تر و مستحکم تر مواد کامپوزیت انجام می شود.
  4. در مرحله بعد، مواد باندیگ بر روی سطح لب پر شده قرار گرفته و مواد کامپوزیت بر روی آن قرار می گیرد.

کلام آخر

کامپوزیت یکی از سریعترین روش های ترمیم دندان ها و زیبا نمودن آنها است. این روش برای دندان هایی که به مقدار جرئی لب پر شده اند بهترین انتخاب است. در کلینیک تخصصی ایران زمین روش های محتلف زیباسازی دندان انجام می شود. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه دارید پیشنهاد می کنیم اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید