لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است

از آنجایی که بعد از لمینت کردن دندان فرد می تواند لبخند هالیوودی داشته باشد جذابت بسیار زیای برای افراد دارد. اما لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است ؟ همه می توانند لمینت دندان را روی دندان های خود تجربه نمایند؟ در جواب به این سوال باید گفت اکثر افرادی که تصمیم دارند دندان های خود را زیبا نمایند می توانند از لمینت دندان استفاده کنند. مگر افرادی که دچار مشکلات و بیماری های لثه هستند و یا دندان های آنها شرایط نگهداری لمینت را ندارد. در ادامه تصمیم داریم شرایط استفاده از لمینت دندان را برای شما توضیح دهیم.

تاج دندان باید قابلیت نگهداری از لمینت دندان را داشته باشد.

از مهمترین شرایط استفاده از لمنیت میزان تاج باقی مانده بعد از درمان دندان است. اگر دندان بیمار پوسیده باشد باید قبل از انجام لمینت ابتدا پوسیدگی از دندان برداشته شود. در فرایند عصب کشی و ترمیم دندان ممکن است مقداری از تاج از دست برود. پزشک تشخیص می دهد که آیا تاج باقی مانده قادر است لمینت را پشتیبانی نماید و یا بیمار باید از روکش دندان برای زیبا سازی دندان استفاده نماید. این مسئله بسیار مهم است و اگر روی این دندان لمینت انجام شود ممکن است ماندگاری کمتری داشته باشد و بعد از مدتی کمی باید آن را با روکش دندان تعویض نمایید.

نداشتن بیماری در لثه

اگر لثه بیمار دچار مشکلاتی باشد که باعث التهاب و یا حساسیت لثه می شود بهتر است که لمینت دندان انجام ندهند. لمینت دندان به شکلی روی دندان نصب می شود که مقداری از آن به داخل لثه هدایت می شود. این کار برای طبیعی تر جلوه دادن دندان لمینت شده انجام می شود. اگر لثه نتواند این جسم خارجی را تحمل نماید لمینت دندان با شکست روبرو می شود. و از آنجایی که دندان در زمان لمینت مقداری تراشیده می شود بیمار به اجبار باید روش های دیگری برای زیبا نمودن دندان خود انتخاب نماید.

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است

توان مالی مناسب

فردای که تصمیم دارد لمینت دندان انجام دهد باید به این نکته توجه داشته باشد که لمینت دندان روشی ماندگار است؛ اما بعد از مدت مشخصی باید مجددا تجدید شود. از آنجایی که لمینت دندان جزء درمان های گران قیمت دندان به حساب می آید، باید توان مالی جهت انجام و تجدید آن را داشته باشید.

لیمنت برای افرادی که اهل مسواک زدن نیستند مناسب نیست

یکی از ملزومات لمینت دندان مسواک زدن است. مسواک زدن نه تنها به سلامت دندان لمینت شده کمک می کند بلکه از تغییر رنگ لمینت دندان نیز پیشگیری می کند. در صورتی که به بهداشت دهان و دندان اهمیت نمی دهید بهتر است از این روش استفاده نکنید. چرا که جمع شدن ذرات غذا باعث ایجاد باکتری در روی لمینت شده و احتمال پوسیده شدن دندان زیر لمینت را افزایش می دهد.

لیمنت برای افرادی که عادت به دندان قروچه دارند مناسب نیست

فشاری که از جانب فک به دندان ها وارد می شود بسیار بیشتر از آن چیزی است که لمینت دندان می تواند تحمل کند. دندان قروچه عادت بسیار نا خوشایندی است که باعث تحلیل سریع دندان ها می شود. لمینت دندان ماندگاری و دوام بسیار زیادی دارد؛ اما با این حال نباید با عادت دندان قروجه لمینت دندان خود را به خطر بیاندازید. در صورت شکستن لمینت دندان باید آن را تعویض نمایید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین لمینت دندان با قیمت مناسب ارائه می شود. در ضمن قبل از اینکه لمینت روی دندان اجرا شود به بیمار تشریح می شود که لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است. و این شما هستید که با بررسی موارد گفته شده می توانید روش درمان دندان و زیبا سازی آن را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید