عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان چه مواردی را شامل می شود؟

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان چه مواردی را شامل می شود؟

یکی از عواملی که در ایمپلنت دندان موثر است، هزینه ای است که برای آن باید پرداخت شود. در این مقاله عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان را بررسی خواهیم نمود. ایمپلنت دندان جزو روش های درمانی است که نیاز به پرداخت هزینه بالاتر و صرف وقت زیاد است. بنابراین برای مدت زمانی که نیاز است صرف شود و هزینه ای که باید پرداخت شود باید تحقیقات لازم انجام گیرد. ایمپلنت دندان چون در ابتدای به صورت جراحی انجام می شود، نیاز به پرداخت هزینه بیشتری است. ممکن است درمان های جانبی دیگر نیز مانند پیوند استخوان و … انجام گیرد که این موضوع بر وقت و هزینه تاثیر مستقیمی خواهد داشت. در این مقاله می خواهیم این عوامل را به تفکیک بررسی نماییم. این عوامل عبارتند از دستمزد جراح، هزینه های اتاق عمل، درمان های حاشیه ای، تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند و …

دستمزد جراح

یکی از موارد مهم دستمزدی است که جراح بابت انجام ایمپلنت دندان دریافت می نماید. دندانپزشکان متخصص و متبحر در این زمینه معمولا دستمزد بیشتری را دریافت می نمایند. ولی نباید فراموش کرد که این جراحی یک عمل تخصصی است و کوچکترین اهمال و کم توجهی به آن می تواند هزینه های بیشتری را در پی داشته باشد. غیر از هزینه های مالی، هزینه های روانی و سلامتی باید پرداخت شود. بنابراین نباید به خاطر پرداخت هزینه کمتر، پزشکی را انتخاب نمایید که تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشد یا کم باشد.

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان

درمان های جانبی

در صورتی که استخوان فک تراکم لازم را برای کاشت پایه نداشته باشد، جراح مجبور به تزریق پودر استخوان، پیوند استخوان یا لیفت سینوس خواهد بود. این درمان ها از دیگر عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان می باشند. ولی برای گرفتن نتیجه یک عامل لازم و بایسته است.

تعداد دندان های ایمپلنت شده

در صورتی که یک دندان نیاز باشد ایمپلنت شود تا اینکه چند دندان، بدیهی است که در برآورد هزینه موثر خواهد بود. هر چه سریعتر برای کاشت ایمپلنت و پر نمودن جای خالی دندان ها اقدام نمایید، هزینه کمتری را متحمل خواهید شد.

نوع ایمپلنت دندان

برندهای متفاوتی هستند که مواد مورد نیاز ایمپلنت دندان را تولید می نمایند. هر چه برند محصولات معتبر تر باشد، هزینه ایمپلنت دندان بیشتر خواهد بود. استفاده از مواد با کیفیت مرغوب می تواند در نتیجه جراحی و جلوگیری از عوارض احتمالی پیشگیری نماید. استفاده از مواد بی کیفیت باعث می شود که ایمپلنت دندان ماندگاری لازم و دائمی را نداشته باشد و در اثر کوچکترین فشاری آسیب ببیند. در این صورت بیمار مجبور به ترمیم و تعویض ایمپلنت دندان خواهد شد که غیر از هزینه ، سلامت کلی بیمار را ممکن است به مخاطره بیندازد.

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان، کلینیک دندانپزشکی است که بیمار برای درمان به انجا مراجعه می کند. در صورتی که به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید، نیاز است هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. این مراکز بنابه خدماتی که ارائه می دهند، مبلغ بالاتری را از بیمار دریافت می نمایند. استفاده از بهترین تجهیزات، دستگاه های پیشرفته، کادر پزشکی و دندانپزشکی حرفه ای و … در این مراکز عواملی است که در این هزینه ها موثر خواهد بود. در این مراکز از بهترین جراحان و ایمپلنتیست ها دعوت می گردد و نیز کادر پرستاری و اتاق عمل این مراکز در بالاترین حد خود قرار خواهند داشت.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین ایمپلنت دندان به صورت اقساط نیز انجام می شود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره و انجام هماهنگی های لازم برای ایمپلنت می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید