ماندگاری لمینت دندان تا چه زمانی است؟ چگونه می توان آن را افزایش داد؟

ماندگاری لمینت دندان تا چه زمانی است؟ چگونه می توان آن را افزایش داد؟

یکی از مزایای لمینت دندان را می توان دوام و طول عمر بالای آن دانست. ممکن است برای برخی افراد پرسشی مطرح شود که این ماندگاری لمینت دندان تا چند سال است؟ در پاسخ می توان گفت این روش را نمی توان یک روش دائمی و پایدار دانست ولی می توان گفت طول عمر بالای ده سال را می توان برای این تکنیک تصور نمود. هرچند این روش نیز مانند سایر تکینیک های زیبایی که بر روی صورت یا در حوزه دهان و دندان انجام می شود، نیاز به ترمیم و تعویض دارد.

ولی این در مواقعی بیشتر اتفاق خواهد افتاد که نکات مراقبتی به خوبی رعایت نشود. در این مقاله می خواهیم در خصوص مواردی که در ماندگاری و دوام لمینت های نصب شده بر روی دندان موثر هستند، مطالبی را عنوان نماییم تا بتوانید با رعایت این نکات، برای یک دهه از داشتن دندان و لبخند زیبا لذت ببرید.

ماندگاری لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

راه های افزایش طول عمر لمینت دندان

در این قسمت می خواهیم روش های افزایش طول عمر لمینت دندان را توضیح دهیم:

رژیم غذایی مناسب داشته باشید

به هیچ عنوان از دندان های لمینت شده خود برای گاز زدن اجسام سخت، جویدن اجسام سفتی مانند یخ یا ناخن و … استفاده نکنید. چون احتمال آسیب دیدگی و شکستن و یا ترک خوردن وجود دارد. توصیه می شود به هیچ عنوان از دندان های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید و نهایت دقت را در حفظ آن ها به خرج دهید.

مواد غذایی رنگی ممنوع است

برای جلوگیری از رنگ گرفتن و نیز افزایش ماندگاری زیبایی دندان ها خود از خوردن مواد رنگی و یا نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه و مشروبات الکلی تا حد امکان پرهیز نمایید. مواردی مانند انواع سس های رنگی و … می تواند دندان ها را لکه دار نموده و به مرور زمان لمینت دندان زرد رنگ شود. با اینکه امکان تعویض لمینت دندان وجود دارد، ولی این کار آسیب زیادی به دندان ها وارد می کند.

استعمال دخانیات کم شود

از استعمال دخانیات بخصوص سیگار، توتون و تنباکو بپرهیزید. ماندن جرم و پلاک بر روی دندان به مرور رنگ لمینت را به سمت زرد شدن خواهد برد و زیبایی ظاهری آن ها را تخریب خواهد نمود.

مراجعات منظم به پزشک داشته باشید

سعی کنید دفعات مراجعه به دندانپزشک را به صورت منظم تکرار کنید. معاینه و بررسی های دندانپزشک مانع از بروز عوارضی مانند عفونت و … در لمینت دندان می گردد. در مواردی ممکن است فرد از وجود آن ها بی اطلاع باشد و با معاینات مکرر می توان جلوی آسیب به لثه و بافت نرم دندان را گرفت. یکی از این مسایل عفونت دندان و بیماری های لثه است که غیر از آسیب زدن به دندان می تواند مشکلات و عوارض بسیار بدتری را به دنبال داشته باشد.

ماندگاری لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

رعایت بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید

حفظ بهداشت دهان و دندان در افزایش طول عمر و ماندگاری لیمنت دندان بسیار تاثیر گذار است. سعی کنید به صورت منظم از مسواک و نخ دندان استفاده نمایید. این کار مانع ایجاد شکاف بین لثه و لمینت دندان می شود. سعی کنید از مسواک های نرم که سایش کمتری بر روی دندان ایجاد می کنند استفاده نمایید. همچنین نوع خمیر دندان و مواد تشکیل دهنده آن نیز می تواند در خراش دادن روکش لمینت تاثیرداشته باشد.

فشار به دندان ممنوع است

بیماری مانند دندان قروچه عمر لمینت دندان را کوتاه خواهد کرد. در صورتی که این مشکل را دارید بهتر است هر چه سریعتر درمان های لازم را انجام دهید. بهتر است از نایت گارد در زمان ورزش یا خواب استفاده نمایید.

کلام آخر

لمینت دندان یکی از روش های منحصر به فرد در  بوجود آوردن زیبایی ظاهری و ایجاد نظم و تزتیب در ساختار دندان ها می باشد. با این روش در مدت زمان کوتاه می توانید دندان هایی مرتب و سفید داشته باشید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشنر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید