دوام لمینت دندان را چگونه افزایش دهیم؟

دوام لمینت دندان را چگونه افزایش دهیم؟

ماندگاری و دوام روش های زیبایی می تواند یکی از فاکتورهای مهم برای افراد باشد. در این مقاله می خواهیم در خصوص دوام لمینت دندان که یکی از روش های پرطرفدار و محبوب در بین افراد است، صحبت نماییم. این روش را هر چند نمی توان یک تکنیک دائمی و ماندگار برای زیبایی طرح لبخند به شمار بیاوریم، ولی می توان گفت یک روش با طول عمر و دوام بالا است. میانگین طول عمر و دوام آن بیش از یک دهه می باشد. حتی تا 20 سال نیز می تواندی از زیبایی دندان های خود با نصب روکش لمینت لذت ببرید. ولی نکته مهم مراقبت هایی است که باید انجام شود. بدون توجه به این نکات مراقبتی، ممکن است دوام لمینت دندان به کمتر از یک سال نیز برسد. در این مقاله راهکارهای مراقبتی را برای افزایش طول عمر لمینت دندان ارائه خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

دوام لمینت دندان

مراقبت های لازم برای افزایش دوام لمینت دندان

همانطور که گفته شود، دوام هر کدام از روش های زیباسازی از جمله لمینت دندان، بستگی زیادی به مراقبت هایی دارد که از آن ها می شود. در این قسمت به اهم این مراقبت ها اشاره می نماییم:

نکات تغذیه ای

بعد از نصب روکش لمینت بایستی در نوع و نحوه تغذیه خود تغییراتی را ایجاد نمایید. هر چند استحکام و مقاومت روکش لیمنت در برابر تغییر رنگ و یا شکستگی بالا می باشد، ولی زمانی که آسیب جدی باشد و یا رفتارهای تغذیه ای پر تکرار شود می تواند آثار بدی را به جا بگذارد. بایستی از نوشیدن و خوردن مواد غذایی رنگی تا حدود زیادی پرهیز نمایید و در صورت مصرف بلافاصله مسواک بزنید. شفافیت و رنگ لمینت دندان تاثیر زیادی در زیبایی آن خواهد گذاشت. در صورت بدرنگ شدن و یا از بین رفتن زیبایی روکش، دوام لمینت دندان نیز کاهش خواهد یافت. به هیچ عنوان مواد سختی مانند یخ یا آبنبات را با دندان های شده خورد نکنید. ممکن است آسیب و فشار جدی بوده و باعث لق شدن لمینت شود. مواد چسبناک نیز تاثیر سویی بر روی روکش لمینت دندان دارد.

مراقبت های بهداشتی

یکی دیگر از مهم ترین مراقبت ها، رعایت نکات بهداشتی می باشد. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در لیمنت دندان اهمیت بیشتری نسبت به دندان های طبیعی دارد. زیرا برای نصب لمینت دندان، مینای دندان تراشیده شده و در صورت نیاز به تعویض، این قسمت از دندان آسیب بیشتری خواهد دید. بنابراین هر روز دو بار مسواک زده و نخ دندان را فراموش نکنید. 

عدم استعمال دخانیات

یکی از مواردی که تاثیر مخرب زیادی در روکش لمینت دندان دارد، مصرف دخانیات است. مصرف دخانیات علی الخصوص سیگار می تواند باعث بدرنگ شدن روکش لمینت شود. از طرفی می تواند باعث ایجاد عفونت و بیماری های لثه برای فرد گردد. ابتلا به این مشکلات دوام لمینت دندان را تا حدود زیادی پایین آورده و عمر مفید آن را کاهش می دهد.

دوام لمینت دندان

عدم استفاده از دندان به عنوان ابزار

برای افزایش طول عمر و دوام روکش لمینت، به هیچ عنوان استفاده ابزاری از آن ها نکنید. باز کردن در قوطی و یا شکستن آجیل و مواردی از این قبیل می تواند باعث آسیب و شکستگی و یا لب پر شدن روکش لمینت دندان شود.  

مراجعات منظم به دندانپزشک

یکی از موارد مهم برای افزایش ماندگاری لمینت دندان، مراجعات منظم به دندانپزشک است. با این مراجعات و معاینه وضعیت روکش توسط دندانپزشک، هر گونه مشکلی اعم از عفونت یا سایر مسایل برطرف خواهد شد. این مراجعات برای تمیز نمودن قسمت هایی از دندان که نمی توان مسواک زد یا تمیز نمود، انجام می گیرد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین برندهای لمینت که ماندگاری طولانی داشته باشد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید