ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان چگونه افزایش می یابد؟

ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان چگونه افزایش می یابد؟

یکی از چالش های پیش روی افرادی که اقدام به استفاده از کامپوزیت کرده اند ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان است. کامپوزیت ونیر یکی از روش هایی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی متقاضی این درمان هستند. زیرا با استفاده از این روش، افراد دندان ها و طرح لبخند زیبایی خواهند داشت. اما آن چه باعث شده تا این افراد در استفاده از این روش، مردد شوند طول عمر کامپوزیت ونیر است. در این مقاله در مورد این موضوع، اطلاعات مفید و ارزشمندی به مخاطبان عزیز ارائه شده است. با مطالعه این نکات می توانید با اطمینان خاطر، اقدام به استفاده از کامپوزیت ونیر برای زیبایی دندان های خود نمایید.

نکات مهم در افزایش طول عمر کامپوزیت ونیر

برخی از افراد تصور می کنند که کامپوزیت ونیر به هیچ وجه آسیب ندیده و یا تخریب نمی شود. باید به اطلاع برسانیم که این باور، بسیار نادرست است. کاموزیت ونیر در مقایسه با لمینت سرامیکی دارای طول عمر بیشتری است. اما این مطلب به معنای عدم آسیب دیدن آن نیست. زیرا در این روش درمان نیز همانند روش های دیگر، عواملی بر افزایش و یا کاهش ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان تأثیرگذار هستند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان - کلینیک ایران زمین

دندانپزشک زیبایی

در کامپوزیت ونیر، تبحر و دانش دندانپزشک تأثیر بسیار زیادی دارد. در استفاده از این روش، صرف این که دندانپزشک شما خوب باشد کافی نیست. باید توجه داشته باشید که آیا دندانپزشک مورد نظر شما، تجربه کافی در این زمینه را دارد یا خیر. چنانچه روکش کامپوزیتی به صورت نادرست و یا با دقت کم بر روی دندان قرار بگیرد دندان ها ظاهری نامناسب خواهند داشت. این موضوع بر ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان تأثیر بدی گذاشته و در دراز مدت موجب تخریب آن خواهد شد. علاوه بر آن ممکن است مینای دندان آسیب دیده و امکان قرارگیری کامپوزیت وجود نداشته باشد.

رعایت بهداشت دندان ها

رعایت بهداشت دندان ها در همه موارد دارای اهمیت زیادی است. در این مورد نیز باید استفاده از مسواک مناسب و نخ دندان به هیچ عنوان فراموش نشود. زیرا عدم رعایت این نکته باعث می شود مینای دندان ملتهب شده و دندان پوسیده شود. بنابراین باید در رعایت بهداشت دندان های خود بسیار جدی باشید.

ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان - کلینیک ایران زمین

محدودیت در خوردن نوشیدنی های رنگی

از آن جایی که مواد کامپوزیت ونیر در مقابل تغییر رنگ، دارای مقاومت کمی هستند باید در رژیم غذایی خود از نوشیدنی های رنگی، کمتر استفاده کنید. این نوشیدنی ها شامل چای، قهوه و … می شوند. بعد از مصرف این نوشیدنی ها باید از مسواک استفاده نمایید.

محدودیت در استفاده از مواد غذایی

همانند محدودیت در استفاده از نوشیدنی های رنگی، در مورد مصرف مواد غذایی نیز محدودیت وجود دارد. علاوه بر رنگ مواد غذایی، سفتی آنها نیز در کاهش ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان مؤثر است. بنابراین توصیه می شود از خوردن مواد غذایی سفت و افزایش فشار بر روی این دندان ها خودداری کنید.

کلام آخر

با توجه به مطالب بالا می توان متوجه شد که اگر بهترین کلینیک زیبایی دندان را انتخاب نمایید و از بهترین انواع ونیز استفاده کنید ماندکاری کامپوزیت ونیر شما تضمین شده است. اما این به شرطی است که مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان را رعایت نمایید. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید