معایب ایمپلنت دندان یک روزه چیست؟

معایب ایمپلنت دندان یک روزه چیست؟

معایب ایمپلنت دندان یک روزه مانند سایر روش های درمانی و زیبایی خارج از تصور نمی باشد. این روش نیز در عین داشتن مزایای زیاد دارای عوارض و معایبی می باشد. بهتر است قبل از هر اقدامی با این معایب آشنا شویم تا انتخاب درست تری داشته باشیم. البته باید گفت این روش برای همه مناسب نمی باشد و همه افراد نمی توانند در عرض یک روز دندان از دست رفته را جایگزین نمایند. بایستی فرد شرایط لازم را برای کاشت دندان فوری داشته باشد. در این مقاله با معایب و نیز این شرایط بیشتر آشنا می شویم. در ابتدا باید بگوییم معایب این روش عبارتند از هزینه بالا و نیز نیاز به مراقبت های بیشتر از ایمپلنت دندان. در ادامه این دو مورد را توضیح خواهیم داد:

معایب ایمپلنت دندان یک روزه

هزینه بالای ایمپلنت دندان یک روزه

ایمپلنت دندان یک روش پرهزینه ولی دائمی برای جایگزین کردن دندان است. ولی از آنجایی که ایمپلنت دندان یک پروسه طولانی مدت است، عموما بار هزینه ای کمتری برای بیمار به همراه دارد. ایمپلنت دندان ممکن است حتی تا یک سال نیز طول بکشد. علت این امر نیاز بیمار به درمان های جانبی مانند لیفت سینوس و یا پیوند استخوان می باشد. در صورتی که ایمپلنت دندان یک روزه در نهایت دو جلسه بسیار نزدیک به اتمام می رسد. بنابراین تمام این هزینه ها باید در یک جلسه پرداخت شود. از آنجایی که همه دندانپزشکان ایمپلنت دندان یک روزه را انجام نمی دهند، در انتخاب دندانپزشک و اطمینان از تخصص و تبحر او در انجام این روش درمانی اطمینان حاصل نمود و ممکن است بهای بیشتری را هم پرداخت کرد. بنابراین بهتر است در خصوص هزینه درمان تحقیق بیشتری نموده و سپس اقدام به انجام این روش نمایید.  

نیاز به مراقبت های بیشتر

یکی دیگر از معایب ایمپلنت دندان یک روزه، نیاز به مراقبت های بیشتر است. در این روش تمامی مراحل در یک جلسه درمانی انجام می شود، بنابراین برای حفظ و موفقیت آن باید مراقبت بیشتری انجام شود. در صورتی که در ایمپلنت دندان سنتی برای جوش خوردن استخوان فک و پایه به 5 تا 7 ماه زمان نیاز داریم. در این روش تمامی مراحل به سرعت انجام شده و زمانی برای جوش خوردن و التیام زخم لثه در نظر گرفته نمی شود. برای موفقیت باید مراقبت بعد از کاشت بیشتر باشد تا پایه در استخوان فک لق نزند و یا از آن جدا نشود. لق زدن و شل شدن پایه در استخوان می تواند بر اثر فشار و ضربه و یا عدم تخصص دندانپزشک اتفاق بیفتد. در این حالت بایستی ایمپلنت از دندان جدا شده و مجددا پیچ بخورد که هم هزینه و هم طول مدت درمان افزایش می یابد.

معایب ایمپلنت دندان یک روزه

آیا همه افراد می توانند ایمپلنت دندان یک روزه انجام دهند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت این نیز یکی از معایب استفاده از این روش است. برای کاشت ایمپلنت دندان یک روزه اولا بایستی استخوان فک بیمار تراکم کافی داشته باشد. زیرا زمانی برای جوش خوردن پایه و استخوان فک نیست و عدم تراکم کافی باعث شل بودن پیچ ایمپلنت می شود که به هیچ عنوان توصیه نمی شود. همچنین لثه بیمار هیچگونه عفونت و یا بیماری نداشته باشد تا کاملا اطراف پایه را گرفته و امکان نصب روکش و تاج دندان فراهم شود. همچنین تحلیل لثه باعث تحلیل استخوان نیز می شود، بنابراین این درمان برای افرادی مناسب است که بلافاصله بعد از از دست دادن دندان، اقدام به کاشت ایمپلنت فوری نمایند. ایمپلنت فوری تنها برای دندان های جلو انجام می شود.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین در صورتی که دندان شما شرایط کامل را داشت ایمپلنت دندان فوری با بهترین کیفیت انجام می شود. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید