معایب ایمپلنت دندان فوری چیست؟

معایب ایمپلنت دندان فوری چیست؟

ایمپلنت دندان فوری یکی از روش های سریع برای جایگزینی دندان از دست رفته است. این روش در کنار مزایایی که داردف معایبی نیز به همراه خواهد داشت. در این مقاله می خواهیم در خصوص معایب ایمپلنت دندان فوری مطالبی را بیان نماییم. دانستن معایب روش های زیبایی می تواند در انتخاب یا عدم انتخاب ان روش تاثیر زیادی داشته باشد. در این مقاله می خواهیم این معایب را به صورت تفصیلی بررسی کنیم. پس توصیه می کنیم اگر به دنبال کاشت ایمپلنت فوری هستید، با ما همراه باشید.

تاثیر قرار دادن صحیح پایه دندان

چون این روش به صورت سریع و یک جلسه ای انجام می شود، نیاز به دقت و مهارت بیشتری نیز دارد. زیرا کوچکترین حرکتی در فرآیند کاشت دندان می تواند باعث شکست این روش شود. چون این روش در کمترین زمان ممکن انجام می شود، در کلیه مراحل باید دقت لازم انجام شود تا اتصالات به خوبی و به صورت صحیح انجام گیرد. زیرا در صورت خلل در هر کدام از مراحل، احتمال افتادن تاج دندان و شکست ایمپلنت دندان فوری بسیار زیاد خواهد بود.

معایب ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت فوری دندان های بالا

ایمپلنت دندان در دندان های پایینی نتیجه بهتری را به همراه دارد. چون استحکام استخوان فک پایین بیشتر است و می توان به راحتی پایه را در داخل استخوان پیچ نمود. استخوان فک بالا تراکم کمتر و در نتیجه استحکام کمتری نیز دارد. به همین دلیل کاشت پایه ممکن است در ایمپلنت دندان فوری با ریسک بیشتری همراه باشد.

وجود عفونت در لثه

نیاز است قبل از جراحی و بعد از کاشت ایمپلنت دندان، از بروز عفونت در ناحیه لثه و دندان پیشگیری شود. وجود عفونت در این ناحیه می تواند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. زیرا این مشکل می تواند وارد محیط دهان شده و نیز در صورت نادیده گرفتن وارد جریان خون فرد شود. ورود عفونت به جریان خون باعث آسیب به اندام های مختلف بدن شه و عوارض زیادی را به دنبال دارد. بنابراین قبل از ایمپلنت دندان فوری باید این نوع مشکل مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

لزوم رعایت بهداشت دهان و دندان

یکی از معایب ایمپلنت دندان فوری، تاثیر بسیار زیاد این درمان از مراقبت های بهداشتی است. در این روش باید در خصوص مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و … حساسیت بیشتری به خرج داد. هر گونه بی توجهی می تواند باعث آسیب های جبران ناپذیری به دندان شود. باید بیمار را در این خصوص توجیه نمود. در صورتی که نتواند از عهده این نوع مراقبت ها برآید، توصیه می شود ایمپلنت دندان معمولی را انتخاب نماید. هر چند این نوع ایمپلنت نیز به مراقبت نیاز دارد، ولی آسیب کمتری را خواهد دید.

معایب ایمپلنت دندان فوری

دندان قروچه و تاثیر آن در ایمپلنت دندان فوری

در ایمپلنت دندان فوری ، فشار زیادی به دندان ها وارد می شود . چون مراحل درمانی به سرعت انجام می گردد و به پایه مدت زمانی برای جوش خوردن با استخوان فک داده نمی شود. به همین دلیل نیاز است به بسیاری از مشکلات مانند دندان قروچه توجه بیشتری شده و درمان شود. این نوع مشکلات می تواند آسیب های زیادی به دندان ایمپلنت شده وارد نماید. بنابراین این افراد قبل از ایمپلنت دندان فوری باید اینگونه مشکلات رفتاری را درمان نمایند.

هزینه بالاتر

یکی از معایب ایمپلنت دندان فوری، هزینه بالای این روش درمانی است. در ایمپلنت دندان معمولی این هزینه ها در چند مرحله محاسبه و پرداخت می شود. ولی در ایمپلنت دندان فوری باید در یک جلسه تمامی این هزینه ها پرداخت شود.

کلام آخر

همانطور که می دانید معایب ایمپلنت فوری جزءی و قابل حل است. پس در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید این روش را در کلینیک ایران زمین با بهترین ایمپلنتیست ها انجام دهید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید