مشکلات لمینت دندان چیست؟ چگونه می توان از این مشکلات پیشگیری کرد؟

مشکلات لمینت دندان چیست؟ چگونه می توان از این مشکلات پیشگیری کرد؟

در پاسخ به افرادی که می خواهند بدانند مشکلات لمینت دندان چیست ، باید گفت این روش نیز مانند سایر روش ها دارای مشکلات و عوارض است. آگاهی از این عوارض می تواند در انتخاب این روش کمک زیادی نماید. لمینت دندان یکی از روش های محبوب و پرطرفدار است که مزایای زیادی را در جهت اصلاح و پوشش دادن طبیعی معایب و نواقص دندان ها به دنبال دارد. ولی نمی توان گفت روش بی نقص و بدون مشکلی است. در این مقاله به اهم این مشکلات اشاره خواهیم نمود. پس قبل از هر اقدامی بهتر است بیشتر با مشکلات لمینت دندان آشنا شوید:

مشکلات لمینت دندان

عدم امکان ترمیم

یکی از مشکلات بزرگ لمینت دندان، عدم امکان ترمیم روکش می باشد. البته ابتدا باید گفت روکش لمینت دندان از مواد بسیار سخت و محکم ساخته شده است که به سادگی آسیب نمی بیند ولی با این وجود این مواد باید حداقل 15 سال بر روی دندان ها باقی بمانند. بنابراین احتمال آسیب و شکستگی  وجود دارد. در صورت بروز این مشکل نمی توان لمینت دندان را ترمیم نمود. بایستی لمینت تعویض شود. حتی لب پر شدن روکش را نیز نمی توان اصلاح کرد. برای جلوگیری از این مشکل بایستی در انتخاب دندانپزشک و نیز مواد روکش دندان دقت زیادی را به خرج دهید. همچنین رعایت مراقبت های بعد از نصب روکش لمینت دندان می تواند کمک بزرگی به جلوگیری از این عارضه نماید.

غیر قابل برگشت بودن نصب روکش لمینت دندان

یکی دیگر از مشکلات لمینت دندان ، عدم امکان بازگشت دندان ها به حالت قبل است. برای نصب روکش لمینت ، بایستی دندان ها تراش داده شوند. مینای دندان به اندازه بسیار کمی تراش داده می شود تا روکش در این فضا قرار گیرد. اینکار را برای طبیعی تر نشان دادن دندان های لمینت شده انجام می دهند. در صورتی که فرد بخواهد روکش را از روی دندان ها بردارد، به علت تراشیدن این قسمت دچار مشکل خواهد شد. زیرا دندان ها حالت طبیعی ندارند و نیز به علت نازک بودن دچار عوارض و نیز حساسیت زیادی خواهند شد. بنابراین باید تا اخر عمر روی دندان ها را با لمینت پوشاند. هرچند لمینت دندان نیز طرح لبخند را زیبا می نماید و وجود آن بر روی دندان ها ضرری برای فرد نخواهد داشت.

مشکلات لمینت دندان

عدم امکان تغییر شکل و فرم

به علت اینکه دندان ها قبل از نصب روکش، قالب گیری می شوند و این قالب در لابراتوار ساخته می شود، امکان تغییر شکل و فرم آن وجود نخواهد داشت. زیرا موادر تشکیل دهنده لیمنت دندان به قدری سفت می باشند که بعد از نصب نمی توان حالت دیگری به آن ها داد. این محکم بودن مواد مانع بزرگی برای جلوگیری از آسیب و تغییر رنگ روکش می باشد که با توجه به عمر بالای روکش ضروری و لازم است.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین لمینت دندان توسط بهترین پزشکان انجام می شود تا با کمترین مشکلات بعد از لمینت روبرو باشید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

هزینه لمینت دندان

یکی دیگر از مشکلات لمینت دندان، هزینه ای است که باید برای نصب آن پرداخت شود. این هزینه در مقایسه با روش هایی مانند کامپوزیت دندان سنجیده می شود. هزینه این روش به علت مراحل مختلف آن مانند تراش دادن مینای دندان، ساخت روکش در لابراتوار توسط تکنسین های مربوطه و جسن مرغوب و با کیفیت آن بالاتر می رود. در صورتی که در کامپوزیت دندان روکش آماده بدون طی این مراحل بر روی دندان قرار می گیرد و نیازی به هیچ یک از مراحل فوق نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید