رنگ لمینت دندان را با توجه به چه عواملی باید انتخاب کرد؟

رنگ لمینت دندان را با توجه به چه عواملی باید انتخاب کرد؟

لمینت دندان یکی از ایمن ترین و مناسب ترین روش ها برای بازگرداندن زیبایی و عملکرد بهتر به دندان ها می شود. یکی از موضوعاتی که در این میان پیش می آید مربوط به رنگ لمینت دندان است تا حالت طبیعی تر به خود بگیرد. در این مقاله می خواهیم در خصوص این موضوع در کنار انتخاب شکل، سایه و … روکش های دندان مطالبی را بیان کنیم. در کل می توان گفت لمینت دندان در خصوص مشکلاتی مانند تغییر رنگ دندان ها، پوشش شکستگی های جزئی، ترک خوردگی ها و لب پر شدن دندان ها، اصلاح طرح لبخند و دندان های کج که ظاهر نازیبایی به این قسمت می دهد و نیز پر کردم فاصله دندان ها بخصوص در دندان های جلویی که بیشتر در معرض دید قرار دارد کاربرد دارد.

رنگ مناسب لمینت دندان

انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان یکی از بزرگترین تصمیماتی است که در این بین باید گرفته شود. ولی در این مقاله نکاتی را که نیاز است مدنظر قرار دهید را در اختیارتان قرار می دهیم. باید در این انتخاب دقت نمایید تا حالت طبیعی دندان ها و چهره حفظ شود. هدف پوشش مشکلات جزیی و اصلاح رنگ دندان ها است.  رنگ پوست، رنگ چشم و جنسیت افراد باید در انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان در نظر گرفته شوند. باید دقت شود رنگی که انتخاب می شود از رنگ چشم فرد سفید تر نباشد تا حالتی غیر طبیعی بوجود نیامده و نیز زیبایی دندان ها تضمین گردد. طیف رنگ سفید مختص به یک یا دو رنگ نیست و می توان رنگ ها و سایه های مختلفی را در بین آن ها انتخاب نمود. به همین دلیل بیمار قدرت عمل بیشتری دارد و می تواند گزینه های مختلفی را امتحان نماید.

رنگ لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

 برخی افراد به سفید کردن دندان های جلویی اکتفا می کنند ولی برخی دیگر می خواهند یک مجموعه کامل و سالم از دندان های طبیعی داشته باشند. بنابراین برای انتخاب رنگ دندان می توانید از رنگ چشم بهره برده و لمینت دندان را کمی تیره تر از سفیدی داخل چشم انتخاب کنید. رنگ پوست نیز می تواند یک عامل کمک کندده در این زمینه به شمار رود. بهتر است تن رنگی که انتخاب می کنبد با رنگ پوست همخوانی داشته باشد. به این معنی که افرادی که پوست تیره تری دارند بهتر است رنگ دندان هایی کمی روشن تر از پوست خود انتخاب نمایند. سایه های خیلی سفید دندان های غیرطبیعی و نازیبا به شما خواهد داد. پس سعی کنید با توجه به رنگ پوست این انتخاب را انجام دهید طوری که روکش دندان سایه ای روشن تر از رنگ پوست انتخاب شود.  

رنگ لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

انتخاب شکل روکش دندان

در این انتخاب نیز باید آیتم هایی مانند فرم صورت، جنسیت و نیز سن بیمار لحاظ گردد. فرم صورت از این لحاظ که اگر صورت کشیده و باریکی دارید از روکش های متضاد یعنی کوتاه و پهن استفاده نمایید . اگر صورت گردی دارید نیز سعی کنید روکش ها بلند و باریک باشد. در غیر این صورت این ویژگی در فرد دو چندان خواهد شد و گردی صورت بیشتر به چشم خواهد آمد. جنسیت نیز در انتخاب شکل روکش دندان مهم است. معمولا آقایان از روکش های مربعی و خانم ها از روکش های گردتر استقبال می کنند. در مورد گزینه سن نیز باید در نظر گرفت که با مرور رمان دندان ها حجم خود را از دست می دهند و حجیم نشان دادن آن ها  غیر از کاهش چین و چروک اطراف لب، در جوانسازی چهره موثر می باشد.  

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین تمام خدمات زیبایی دندان مانند کامپوزیت ونیر، کامپوزیت و همچنین ایمپلنت دندان ارائه می شود. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان دارید می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید