مراحل نصب لمینت دندان چگونه است؟

مراحل نصب لمینت دندان چگونه است؟

یکی از سوالاتی که برای افرادی که به دنبال نصب روکش لمینت دندان هستند این است که مراحل نصب لمینت دندان چگونه است؟ در ابتدا باید گفت لمینت دندان یک روش ایمن و بی خطر برای پوشش دادن نواقص دندان است و در کل در سه  مرحله اصلی انجام می شود. یکی از مراحل شامل آماده نمودن لثه و دندان ها برای نصب روکش است. مرحله دوم قالب گیری و مرحله سوم نیز نصب روکش لمینت دندان بر روی دندان ها می باشد. البته این سه مرحله در دو جلسه دندانپزشکی قابل انجام است. بنابراین نتیجه می گیریم لمینت دندان یکی از سریع ترین روش ها برای زیبا نمودن طرح لبخند است. حال برای آشنایی بیشتر با لمینت دندان به مراحل نصب روکش اشاره نموده و توضیحات کامل را ارائه می دهیم:

آشنایی با مراحل نصب لمینت دندان

همانطور که توضیح دادیم لمینت دندان در سه مرحله مجزا بر روی دندان ها نصب می شود که این مراحل عبارتند از :

مراحل نصب لمینت دندان

آماده کردن لثه

یکی از مراحل ابتدایی نصب روکش لمینت دندان، آماده کردن لثه است. به این معنی که باید ابتدا لثه ها هم تراز شود. البته این اقدام بعد از اینکه دندانپزشک وضعیت سلامت لثه ها را کاملا بررسی نمود و مطمئن شد که لثه مشکلاتی مانند بیماری هایی مانند پریودنتال و یا عفونت را ندارد، انجام می شود. هم تراز کردن لثه ها باعث می شود تا دندان ها بعد از لمینت حالت مرتب تری داشته و طرح لبخند زیباتر به نظر آید.

آماده کردن دندان ها

مرحله بعد آماده کردن دندان ها برای نصب روکش می باشد. در این مرحله مینای دندان به اندازه ای که نیاز است تراشیده می شود. این کار با استفاده از دریل دندانپزشکی انجام می شود. این مرحله دردی را برای بیمار ایجاد نمی کند، ولی در صورت تمایل می توان از بی حسی نیز استفاده نمود تا لرزش های ابزار برای بیمار آزاردهنده نباشد. در غیر این صورت نیازی به این ماده نمی باشد و کاملا بدون درد است. میزان تراشیدن دندان ها در طبیعی جلوه دادن و زیبایی طرح لبخند بسیار اهمیت دارد. در صورتی که روکش لمینت دندان به صورت مستقیم بر روی دندان قرار داده شود، جلوآمدگی روکش باعث غیر طبیعی نشان دادن دندان ها می شود.

قالب گیری

بعد از اینکه دندان های تراشیده شدند، با استفاده از مواد مخصوص قالب دندان ها گرفته شده تا آماده ارسال به لابراتوار گردد. قالبگیری دندان باید در نهایت دقت انجام شود و تمامی نواقص با جزئیات در قالب تهیه شده لحاظ گردد. قالب تهیه شده به لابراتوار ارسال می گیدد تا توسط تکنسین های مربوطه روکش نهایی آماده شود. تا این زمان که ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد، روکش موقت بر روی دندان ها قرار داده می شود. زیرا دندان ها در اثر تراشیده شدن دچار حساسیت هایی به تغییر دما می شود که فرد را اذیت خواهد کرد.

مراحل نصب لمینت دندان

نصب روکش نهایی

مرحله نهایی که بعد از دو هفته است، روکش نهایی تهیه شده در لابراتوار بررسی و پس از برداشتن روکش موقت بر روی دندان ها قرار داده می شود. روکش با استفاده از چسب یا سیمان مخصوص بر روی دندان نصب می شود. سپس اشعه یا لیزر مخصوص به مدت 15 تا 20 ثانیه بر روی دندان ها تابانده می شود تا این چسب سفت و روکش بر روی دندان ثابت شود. در نهایت پولیش نهایی صورت گرفته و اضافات چسب و سیمان از روی دندان ها زدوده می شود. 

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین بهترین متخصصین لمنیت دندان گرد هم آمدند تا لمینت دندان شما به شکلی زیبا و اصولی نصب شود. در صورتی که در این باره سوال دارید می توانید اینجا کلیک کرده و سولات خود را مطرح نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید