لمینت دندان به صورت اقساطی انجام می شود؟

لمینت دندان به صورت اقساطی انجام می شود؟

یکی از مسایلی که در لیمنت دندان و وسایر جراحی های زیبایی مطرح می شود، هزینه این قبیل عمل های زیبایی است. می خواهیم در این مقاله در خصوص لمینت دندان به صورت اقساطی برای کاهش بار مالی بر بیمار صحبت کنیم. معمولا در خصوص قیمت و هزینه ای که برای لمینت دندان، کامپوزیت، ارتودنسی و … عوامل مختلفی تاثیر گذار است. از جمله این عوامل می توان به این موضوع اساره کرد که آیا این روش به صورت جراحی صورت می گیرد یا خیر؟ نحوه انجام این درمان ها چگونه است ؟ هزینه این روش های زیبایی به چه عواملی بستگی دارد و در خصوص قسطی بودن، در کدام قسمت از درمان می توان این شرایط پرداخت را در نظر گرفت؟ در قبال هزینه ای که پرداخت می شود، ماندگاری این درمان تا چند سال می باشد و چه عواملی در طول عمر آن تاثیر دارد؟

نحوه انجام لمینت دندان

ابتدا با نحوه انجام لمینت دندان آشنا شده و ببینیم در این روش چه اقداماتی توسط دندانپزشک انجام می شود. برای لمینت دندان نیاز است ابتدا محل بی حس شود. این کار بوسیله بی حسی موضعی انجام می شود. بنابراین این روش زیبایی، غیر تهاجمی بوده و نیازی به جراحی ندارد. می توان گفت هزینه آن کمتر خواهد شد. در مرحله بعد مینای دندان به اندازه ای که نیاز است تراشیده می شود. میزان تراشیدن مینای دندان بسیار مهم بوده و تخصص و تبحر دندانپزشک را در این زمینه نیاز دارد. سپس قالبی از دندان ها گرفته می شود و برای تهیه روکش به لابراتوار فرستاده می شود. در لابراتوار با استفاده از تکنیک های کامپیوتری و پیشرفته، روکش متناسب با دندان های بیمار تهیه و جهت نصب به کلینیک یا مطب ارسال می شود. سپس برروی دندان های بیمار با استفاده از چسب مخصوص چسبانده و سفت می شود.

لمینت دندان به صورت اقساطی

ماندگاری لمینت دندان چند سال است

موضوع مهم دیگری که در خصوص لمینت دندان به صورت اقساطی مهم می شود، ماندگاری این روش درمان است. می توان گفت این روش می تواند از 10 تا 20 سال بیمار را راضی نگهدارد. البته این مدت متغیر هم می تواند باشد. در صورتی که بیمار مراقبت های لازم را از لمینت دندان انجام نداده و نیز در انتخاب دندانپزشک دقت نکند، طول عمر آن به کمتر از یک سال نیز ممکن است برسد. در صورتی که این دو نکته را رعایت نماید می تواند تا 30 سال نیز از این روکش ها بهره بگیرد. پس همه این موضوعات به خود بیمار برمی گردد.

در صورت انتخاب بهترین دندانپزشک برای لمینت دندان می توان گفت هم دندان های طبیعی و زیبا خواهد داشت و هم عوارض این درمان را کاهش خواهد داد. عوارضی مانند عدم قرار دادن صحیح روکش بر روی دندان ها که می تواند باعث پوسیدگی و خطر عفونت در دندان و لثه گردد. یا زیاد تراشیدن مینای دندان که ممکن است به عصب دندان رسیده و عواقب دردناکی به دنبال داشته باشد.

لمینت دندان به صورت اقساطی

عوامل موثر در هزینه لمینت دندان

برای بررسی موضوع لمینت دندان به صورت اقساطی باید بدانیم این هزینه به چه عواملی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به دستمزد دندانپزشک، نوع و جنس روکش های استفاده شده، هزینه مربوط به لابراتوار برای طراحی روکش ها و هزینه سایر موادی که برای نصب روکش مورد استفاده قرار می گرد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین سعی می شود هزینه لمینت دندان را منصفانه دریافت کنیم. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کرده و اطلاعات بیشتری در زمینه قیمت لمنیت دندان به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید