لمینت دندان تغییر رنگ داده در زیبایی صورت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت

لمینت دندان تغییر رنگ داده در زیبایی صورت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت

تغییر رنگ دندان می تواند علل مختلفی داشته باشد. یکی از راه های اصلاح این تغییر رنگ، لمینت دندان تغییر رنگ داده است. عوامل مختلفی که می تواند در این مورد تاثیر گذار باشد. از جمله این عوامل می توان به عدم رعایت بهداشت دهان و دندان اشاره نمود که تاثیر زیادی در زرد شدن آن ها می نماید. استفاده از مواد لک زا، ضربات وارد شده و بدنبال آن لب پر شدن دندان ها می تواند محلی برای تجمع جرم و باکتری شود. غیر از این عوامل که محیطی بوده و به مرور زمان تاثیر در تغییر رنگ دندان ها می شود، عامل ژنتیک و وراثت از جمله عوامل ارثی بوده که تقریبا ممکن است همه اعضای خانواده این مشکل را داشته باشند. با انجام مراقبت هایی می توان این مشکل را پیشگیری و تا حدی درمان نمود، در غیر این صورت لمینت دندان بهترین گزینه می باشد.

آشنایی با علائم تغییر رنگ دندان

علامت تغییر رنگ دندان، وجود لکه بر روی دندان ها است. این لکه ها می تواند از رگه های سفید شروع و تا سایه های زرد و نقاط قهوه ای کم رنگ و در موارد حاد تر نقاط قهوه ای پررنگ ادامه پیدا نماید. برای تشخیص این مشکل و درمان آن نیاز است به دندانپزشک مراجعه نمایید. دندانپزشک می تواند عمق مشکل را بررسی و راه حل های لازم را پیشنهاد نماید. یکی از راه حل هایی که برای اصلاح تغییر رنگ دندان ها پیشنهاد می شود، لمینت دندان تغییر رنگ داده است. با این روش می توان روکشی بر روی مشکل قرار داد و زیبایی آن را بازگرداند. در این روش لایه بسیار نازکی از مینای دندان تراشیده می شود و لمینت دندان که لایه بسیار نازکی از سرامیک یا پرسیلن است، بر روی دندن ها نصب شده و با تاباندن اشعه مخصوص سفت می شود.

علل تغییر رنگ دندان ها

در این قسمت می خواهیم عواملی که باعث می شود رنگ دندان ها تغییر نماید را بررسی نماییم.

استفاده از برخی داروها

یکی از عوامل ژنتیکی که می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شود، استفاده از برخی داروها در دوران جنینی توسط مادرو کودکی می باشد. مانند تتراسایکلین که درمان این نوع تغییر رنگ ها نیز به سختی انجام می شود. در این صورت بعد از رسیدن به سن بلوغ، می توان از لمینت دندان تغییر رنگ داده بهره برد.

لمینت دندان تغییر رنگ داده - کلینیک ایران زمین

مصرف فلوراید

فلوراید که معمولا در اکثر خمیر دندان ها استفاده می شود، به میزان مورد نیاز باید مصرف شود. این ماده برای محکم تر شدن و سفت شدن دندان ها و ایجاد مقاومت در برابر پوسیدگی لازم و ضروری است. ولی در صورتی که بیش از اندازه مصرف شود باعث زردی دندان ها خواهد شد. ممکن است در برخی مناطق از این ماده در آب آشامیدنی مصرف شود که این باعث تغییر رنگ دندان ها در آن منطقه می شود.

 
روت کانال دندان ها

بعد از اینکه روت کانال دندان ها انجام شد، مواردی مانند خونریزی از پالپ دندان و … می تواند باعث تیرگی رنگ دندان ها شود. همچنین وجود مواد ترمیمی مانند آمالگام نیز باعث تیرگی رنگ دندان می شود که به سادگی نیز قابل درمان نمی باشد. برای رفع این مشکل نیاز است از لمینت دندان تغییر رنگ داده استفاده نمود.

وارد شدن ضربه به دندان

ضرباتی که به توبول های عاجی دندان وارد می شود می تواند باعث تغییر رنگ دندان شود.

عفونت

این مشکل را اگر در دوران کودکی رفع نکنیم، تغییر رنگ دندان ها هم در دندان های شیری و هم دندان های دائمی تداوم پیدا خواهد کرد.

لمینت دندان تغییر رنگ داده - کلینیک ایران زمین

مشکلات وراثتی

بیماری های مانند کم خونی یا سایر بیماری های مادرزادی می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شود.

عوامل بیرونی

عواملی مانند مصرف چای، قهوه، دود سیگار و … می تواند تغییر رنگ دندان ها را به دنبال داشته باشد. ولی می توان با لمینت دندان تغییر رنگ داده این مشکل را برطرف نمود. البته باید بعد از لمینت دندان مراقبت های لازم به عمل آید تا مجددا روکش لمینت نیز دچار تغییر رنگ نشود.

کلام آخر

دندان افراد تحت تاثیر عوامل محیطی و درونی می تواند دچار تغییر رنگ شود. در مواردی می توان این تغییر رنگ را با استفاده از مواد سفید کننده ای که موجود است رفع نمود. در بسیاری از مواقع نیاز به درمان اساسی این مشکل می باشد. یکی از راه های درمان فوری و ماندگار، لمینت دندان تغییر رنگ داده می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در باره روش های زیبا سازی دندان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید