قیمت ایمپلنت دندان به چه عواملی و فاکتورهایی بستگی دارد؟

قیمت ایمپلنت دندان به چه عواملی و فاکتورهایی بستگی دارد؟

طبیعتا بعد از شنیدن نام ایمپلنت دندان همگی به فکر پرداخت هزینه این درمان می افتیم. با توجه به اینکه این درمان از جمله درمان های بسیار موفق است قیمت ایمپلنت دندان نسبت به دیگر درمان ها بیشتر است و دلیل آن را می توان در مزایای این درمان جستجو کرد. باید به شما این اطمینان را بدهیم که در صورتی که ایمپلنت دندان خود را در یک مرکز و کلینیک تخصصی و زیر نظر پزشک با تجربه انجام دهید با پرداخت هزینه معقول می توانید بین 15 تا 20 سال از دندان ایمپلنت شده خود لذت ببرید. چراکه این پروتز دقیقا مانند یک دندان طبیعی عمل کرده و مانع از خوردن مواد غذایی سفت نخواهد شد. این درمان زیبایی فرد را نیز به او باز می گرداند و از لحاظ ظاهر فرقی با دیگر دندان های فرد نخواهد داشت. با توجه به مزایایی که خدمتتان عرض شدن می توان نتیجه گرفت ایمپلنت با اینکه هزینه زیادی دارد؛ اما به این نکته توجه کنید شما فقط یک بار برای همیشه این هزینه را پرداخت می کنید.

عوامل مهم در قیمت ایمپلنت

همانطور که گفتیم قیمت ایمپلنت نسبت به دیگر درمان ها بیشتر است اما بد نیست بررسی کرده و ببینیم قیمت ایمپلنت متاثر از چه عواملی است و چرا این درمان پر هزینه تر از دیگر درمان های رایج دندان می باشد.

دائمی بود

ایمپلنت دارای یک پایه تیتانیومی است و این فلز جزء فلزات گرانقیمت به شمار می آید. علت استفاده از این فلز عدم واکنش های آلریژیک بدن به فلز تیتانیوم می باشد. روکش این محصول نیز از نوعی سرامیک می باشد که در برابر شکستگی مقاومت بسیار بالایی دارد. استفاده از این مواد اولیه باکیفیت یکی از مهمترین دلایل بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان و همچنین دائمی بودن آن است.

کلینیک

مراجعه به کلینیک تخصصی که پزشکان مرجب و کاربلدی در آن مشعول به کار است، برندهای معتبر را برای انجام ایمپلنت شما انتخاب نموده و دارای جدیدترین و بهترین تجهیزات روز دنیا می باشد می تواند در قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد اما خوشبختانه این چنین کلینیک هایی برای بیماران خود شرایط اقساطی ایمپلنت دندان در نظر می گیرند تا همه از عهده پرداخت این هزینه بر بیایند.

قیمت ایمپلنت دندان

پزشک

از آنجایی که انجام ایمپلنت نیاز به دریافت تخصص دارد پزشکان مشغول در این درمان همگی تحصیلات عالیه داشته و به همین جهت دستمزد بیشتری نسبت به سایر پزشکان دریافت می نمایند اما تجربه و مهارت پزشک شما می تواند در قیمت ایمپلنت دندان تاثیر داشته باشد.

برند

یکی از مهمترین دلایل بالا و پایین شدن قیمت ایمپلنت دندان برندی است که برای ایمپلنت انتخاب می کنید. برندهای سویسی گران تر از برندهای کره ای هستند اما متاسفانه برندهای چینی، پاکستانی و هندی قیمت پایین و کیفیت نه چندان مطلوبی دارند. بهتر است کمی در این زمینه تحقیق کنید تا بتوانید بهترین برند با قیمت معقول را برای خود انتخاب نمایید.

هزینه های جانبی

در صورتیکه شرایط انجام ایمپلنت در استخوان فک بیمار وجود نداشته باشد برای آماده کردن استخوان فک پزشک مجبور به پیوند استخوان می شود. پیوند استخوان به روش های مختلفی انجام می گیرد و بیمار باید هزینه های آن را پرداخت نماید. به همین دلیل قیمت ایمپلنت برای این بیمار بیشتر از دیگران خواهد بود.

نوسانات ارز

متاسفانه تمامی برندهای ایمپلنت از خارج از کشور وارد می شوند و به همین دلیل نوسانات قیمت ارز برای قیمت ایمپلنت دندان نیز تاثیر مستقیم دارد.

کلام آخر

کلینیک تخصصی ایران زمین با بهترین کادر پزشکی سعی دارد ایمپبنت دندان را با هزینه معقول و حتی به صورت اقساطی برای شما انجام دهد. در این کلینیک برندهای مطرح دنیا برای انجام ایمپلنت ارائه می شود و بیمار می تواند با خیال آسوده بهترین را برای خود انتخاب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید