قیمت کامپوزیت دندان بر اساس چه عواملی محاسبه می شود؟

قیمت کامپوزیت دندان بر اساس چه عواملی محاسبه می شود؟

این روزها که راهکارهای درمانی و زیبایی حوزه دهان و دندان پیشرفت چشمگیری داشته است، کامپوزیت دندان به عنوان یکی از روش های پرطرفدار به شمار می رود.  قیمت کامپوزیت دندان ممکن است نسبت به سایر روش ها بالاتر باشد. علت این است که این روش تأثیر زیادی بر  زیبایی و نیز  بالابردن کیفیت دندان ها دارد. این روش به عنوان یکی از محافظه کارانه ترین روش های اصلاح طرح لبخند افراد محسوب می شود. زیرا بر خلاف روش های دیگر نیازی به تراش دادن دندان ها یا آسیب به مینای دندان نیست. عوامل مختلفی در برآورد قیمت کامپوزیت دندان تأثیر گذار می باشند. ولی این هزینه ها برای همه افراد یکسان نیست و نمی توان دقیقا تخمین زد. تنها راه،  مراجعه به دندانپزشک برای بررسی وضعیت دندان ها و تعیین هزینه می باشد. در این قسمت برخی از موارد تعیین کننده در محاسبه این هزینه ها را توضیح می دهیم:

سابقه و تجربه دندانپزشک:

کامپوزیت دندان به عنوان یکی از ظریف ترین و دقیق ترین روش های زیبایی مربوط به حوزه دهان و دندان می باشد. هرچه کامپوزیت دندان طبیعی تر باشد، نشان دهنده دقت و باریک بینی دندانپزشک می باشد.  بهترین روش برای اطمینان از نتیجه نهایی این است که به نمونه کارهای انجام شده قبلی توسط دندانپزشک مورد نظرتان مراجعه کنید و میزان رضایت افراد را بسنجید. از آنجایی که کامپوزیت دندان عمل زیبایی محسوب می شود، در انتخاب دندانپزشک دقت زیادی به خرج دهید. هر چه شما از مواد کامپوزیت با کیفیت بالا هم استفاده نمایید، ولی دندانپزشک تجربه و مهارت کافی را نداشته باشد، نتیجه کار دلخواه نخواهد شد.

قیمت کامپوزیت دندان- کلینیک ایران زمین

نوع و جنس کامپوزیت دندان:

یکی از مهمترین آیتم ها در برآورد قیمت کامپوزیت دندان، نوع و جنس مواد کامپوزیت می باشد. بهتر است کامپوزیت هایی را انتخاب کنید که قابلیت پولیش پذیری زیادی داشته باشد. همچنین  در دراز مدت تغییر رنگ ندهد. هرچه جنس کامپوزیت ها بهتر باشد، کیفیت آن ها به مراتب بالاتر خواهد بود. ولی این نکته را به یاد  داشته باشید که با یک بار هزینه صحیح می توانید از مشکلاتی که در آینده ممکن است پیش آید، جلوگیری نمایید.

اقدامات قبل از کامپوزیت دندان:

در برخی موارد دندانپزشک پس از معاینه دندان های بیمار ، متوجه می شود که نیاز به برخی اقدامات قبل از کامپوزیت دندان می باشد. از جمله این موارد می توان به لیفت لثه برای افزایش طول تاج دندان ، جراحی لثه برای دیده نشدن لثه های بزرگ با برداشتن استخوان ، رفع پوسیدگی های دندانی و ترمیم آن ها و …  اشاره نمود. بنابراین نیاز است ابتدا درمان های اولیه را انجام داده  و سپس اقدام به کامپوزیت دندان نمود. قیمت کامپوزیت دندان با این هزینه ها جداگانه محاسبه می شود.

قیمت کامپوزیت دندان- کلینیک ایران زمین

مراقبت بعد از کامپوزیت دندان

برای اینکه ماندگاری کامپوزیت دندان بالاتر رفته و همچنین دچار تغییر رنگ نشود، لازم است مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان دقیقا انجام گیرد. لازم است بطور مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده نمود. برای جلوگیری از تغییر رنگ از مصرف خوراکی های رنگی و استعمال دخانیات پرهیز کرد. همچنین از مواد غذایی که باعث شکستن و پریدن قسمت هایی از کامپوزیت می شود استفاده نکرد . با این کار از هزینه هایی که در آینده به شما تحمیل می شود، جلوگیری بعمل می آید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین شرایطی فراهم شده است ه شما بتوانید بدن نگرانی از تمامی روش های زیباسازی دندان ها مانند کامپوزیت ونیر، لمینت دندان و … را انجام دهید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان در زمینه روش های زیباسازی می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید