طول عمر کامپوزیت دندان چه میزان برآورد شده است؟

طول عمر کامپوزیت دندان چه میزان برآورد شده است؟

کامپوزیت دندان یکی از محبوبترین روش های درمانی است که به علت قیمت پایین بیشترین درخواست کننده را دارد. طول عمر کامپوزیت دندان دلیل این قیمت مناسب به شمار می آید. البته مزایای همچون عدم نیاز به تراش دادن دندان، انجام آن فقط در یک روز، زیبایی بسیار زیاد آن نیز می تواند مزید بر علت شده و کامپوزیت را به یکی از رایج ترین روش های درمانی دندان های خلفی تبدیل نماید. اما دوام کامپوزیت چقدر است؟ و فرد تا چه زمانی می تواند از زیبایی این درمان بهره مند شود؟ به صورت کلی و تجربی عمر کامپوزیت دندان های جلو را بین 7 تا 10 سال تخمین زده اند اما این یک موضوع اثبات شده نیست و افرادی هستند که بیشتر از این زمان توانسته اند که کامپوزیت را در دهان خود نگه دارند؛ اما نمی توان گفت این درمان دائمی است. در این مقاله بررسی می کنیم که با رعایت چه نکاتی می توانید ماندگاری کامپوزیت را افزایش دهید.

عوامل موثر بر ماندگاری کامپوزیت

همانطور که قبلا گفتیم در صورت رعایت نکاتی هر چند ساده در مورد کامپوزیت می توانید مدت ها دندان های بسیار زیبا و درخشان داشته باشید.

رعایت مراقبت بعد از انجام کامپوزیت

پزشک توصیه می کند تا چند روز بعد از انجام دادن کامپوزیت غذاهایی نرم مصرف نمایید تا کامپوزیت در محل خود تثبیت شود.

طول عمر کامپوزیت دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان

مهمترین عاملی که باعث افزایش طول عمر کامپوزیت خواهد شد رعایت بهداشت دهان و دندان است. روزانه مسواک زدن و استفاده از نخ دندان کمک می کند شما همیشه دندان هایی درخشان، براق و سفید داشته باشید. همچنین طول عمر کامپوزیت را نیز افزایش می دهد.

داشتن رژیم غذایی سالم

افرادی که در دندان های جلویی از کامپوزیت استفاده می کنند باید به این نکته توجه کنند که خوردن غذاهای سفت نه تنها ممکن است کامپوزیت دهان آنها را بشکند بلکه طول عمر کامپوزیت را نیز کاهش خواهد داد.

برند کامپوزیت ونیر

در صورتی که تصمیم دارید از کامپوزیت ونیر استفاده کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که برند کامپوزیت در ماندگاری آن تاثیر به سزایی دارد. پس بهتر از برندهای معروفتری در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید سال های زیادی از کامپوزیت دندان های خود لذت ببرید.

عدم استفاده از سیگار

سیگار دندان ها را زرد می کند و در صورت داشتن کامپوزیت از این قاعده مستثنی نمی شوید. در صورتی که به مصرف سیگار اعتیاد دارید بهتر است تعداد آن را محدود کنید تا دندان هایی زیبا و درخشان داشته باشید.

لازم به ذکر است در صورتی که از کامپوزیت دندان خود مراقبت نکنید ممکن است ماندگاری این درمان کمتر از یک سال نیز کاهش یابد.

طول عمر کامپوزیت دندان

راه حل از دست رفتن زیبایی کامپوزیت دندان

حال اگر به هر دلیل بعد از مدتی کامپوزیت دندان شما زیبایی خود را از دست داد و یا دچار شکستگی شد راه حل چیست؟ این موضوع به هیچ عنوان جای نگرانی ندارد چرا که بیمار با مراجعه به پزشک می تواند کامپوزیت خود را پولیش دهد و یا آن را ترمیم نماید. پزشک حتی قادر است کامپوزیت دندان شما را برداشته و روکش جدیدی روی آن قرار دهد. پس در صورتی که به هر دلیل دچار مشکل با کامپوزیت خود شدید فقط کافی است با مراجعه به پزشک مجددا دندان هایی زیبا و براق داشته باشید.

کلام آخر

همانطور که گفته شد یکی از عوامل مهم در طول عمر کامپوزیت ونیر برند مورد استفاده پزشک است. در کلینیک تخصصی ایران زمین کامپوزیت ونیر از بهترین برندهای روز دنیا انتخاب شده است و پزشکان سعی دارند با کمترین هزینه بهترین کامپوزیت را برای شما نصب نمایند. در ضمن در صورت تمایل به استفاده از کامپوزیت پزشکان این کلینیک از بهترین ترکیبات استفاده نموده و زیباترین کامپوزیت را برای شما ایجاد می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید