ترمیم کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود؟

ترمیم کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود؟

اگر دندان های خود را کامپوزیت ونیر کرده اید طول عمر آن ها حداکثر بین 7 تا 10 سال می باشد بنابراین بعد از گذشت این مدت احتمال افتادن کامپوزیت ونیر، لق شدن کامپوزیت ونیر و یا آسیب دیدن آن وجود دارد. در این زمان بهترین واکنش ترمیم کامپوزیت ونیر است. اگر با یکی از این مشکلات مواجه شدید به هیچ عنوان نگران نباشید و به دندان پزشک مراجعه کنید. زیرا با افتادن کامپوزیت ونیر دیگر ظاهری زیبا ندارید اما دندان پزشک می تواند کامپوزیت ونیر شکسته را در اسرع وقت ترمیم کند تا مشکل حل شود.

اقدامات قبل از ترمیم کامپوزیت دندان

اگر کامپوزیت ونیر شما شکسته باشد و جایی هستید که نمی توانید به دندان پزشکی مراجعه کنید نکات زیر را برای جلوگیری از عفونت رعایت کنید:

  • آن قطعه از ونیر را که شکسته از دهان خارج کنید تا آن را قورت ندهید.
  • روزی دو بار دهان و دندان های خود را با آب نمک شست و شو دهید.
  • به کامپوزیت ونیر دندان شکسته فشار وارد نشود تا آسیبی به دندان نرسد.
  • بعد از هر بار غذا خوردن روی کامپوزیت ونیر دندان شکسته را مسواک بزنید تا غذا ها در شکاف جمع نشوند.
ترمیم کامپوزیت ونیر

مراحل ترمیم کامپوزیت ونیر

بعد از افتادن کامپوزیت ونیر اگر به موقع اقدام به درمان نکنید به ندرت دندان شما پوسیده می شود و این پوسیدگی کم کم به ریشه می رسد و دیگر نمی توانید ترمیم را انجام دهید و باید از روش های دیگر استفاده کنید. پس اگر به موقع به دندان پزشک مراجعه کنید درمان آن بسیار راحت و ساده انجام می شود. زمانی که کامپوزیت ونیر دندان شما افتاد پس از مراجعه به دندانپزشکی،در مرحله اول دندان پزشک دندان های شما را معاینه می کند و سپس شما باید یک عکس اشعه ایکس از دندان خود تهیه کنید و به دندان پزشک نشان دهید.

دومین مرحله انتخاب رنگ و تطبیق با سایر کامپوزیت ونیر دندان های دیگر شما می باشد که بسیار اهمیت دارد، پس بهتر است به همان دندانپزشکی که قبلا مراجعه کرده اید بروید تا ترمیم را انجام دهد زیرا به دلیل انتخاب رنگ مناسب هیچ گونه تفاوتی بین کامپوزیت ونیر ترمیم شده با بقیه کامپوزیت ونیر ها وجود نخواهد داشت. در این مرحله دندان پزشک دندان های شما را تمیز می کند و ونیر جدید را روی دندانی که کامپوزیت ونیر آن افتاده بود می ‌گذارد و سپس ونیر را با لیزر سفت می کند تا با مینای دندان پیوند بخورند و در نتیجه به راحتی ترمیم شما انجام می شود.

ترمیم کامپوزیت ونیر

مزایای ترمیم کامپوزیت ونیر

انجام ترمیم کامپوزیت ونیر برای بیماران مزایایی را به دنبال دارد که کامپوزیت ونیر نسبت به روش های دیگر بهتر است

نتایج سریع

ترمیم دندان طی یک جلسه انجام می شود و نیاز به هیچ گونه تزریق بی حسی نیست و در نتیجه بیمار بعد از اتمام کار ترمیم می تواند بدون درد و خونریزی مطب را ترک کند.

کم تهاجمی بودن

این درمان هیچ آسیبی به دندان نمی رساند؛ زیرا نیاز به تراشیدن دندان نیست بنابراین بدون درد و ناراحتی ترمیم انجام می شود.

ظاهر طبیعی

کامپوزیت ونیر ها دقیقا مطابق با دندان ها انتخاب می شوند و سپس توسط دندان پزشک روی دندان شکل داده می شوند.امکان این که بتوانید دندان خود را با دندان های کامپوزیت ونیر شده تشخیص دهید وجود ندارد؛ زیرا تمام دندان ها مانند هم هستند.

کم هزینه بودن

کامپوزیت ونیر ها در مقایسه با روش های دیگر بسیار ارزان و کم هزینه هستند. هرچند طول عمر آن ها نصف روش های دیگر است اما درمان آن امکان پذیر است.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین، ترمیم کامپوزیت ونیر دندان به بهترین شکل ممکن انجام می شود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید