کامپوزیت دندان فاصله دار به چه صورت انجام می شود؟

کامپوزیت دندان فاصله دار به چه صورت انجام می شود؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دندان های فاصله دار دارند می توانید با استفاده از روش کامپوزیت دندان فاصله دار ، این مشکل خود را حل کنید. مسئله دیاستم یا فاصله بین دندان ها یکی از شایع ترین مشکلات مطرح در بحث زیبایی می باشد. مخصوصا اگر دندان های فاصله دار در قسمت جلوی فک قرار گرفته و بر زیبایی لبخند نیز تأثیرگذار باشند. موضوع دیگر، بحث سلامت دندان هاست. زمانی که فاصله بیش از حد بین دندان ها وجود داشته باشد، فضای بین دو دندان به محل مناسبی برای تجمع مواد غذایی و در نتیجه محل رشد باکتری ها تبدیل می شود. این امر موجب به خطر افتادن سلامت دندان ها و پوسیده شدن آنها خواهد شد. خوشبختانه امروزه علم دندانپزشکی تا حدی پیشرفت کرده است که برای تمام مشکلات این چنینی یک یا چند راهکار ارائه شده است. به همین دلیل جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

پر کردن فضای خالی بین دندان ها به چند روش متعدد امکان پذیر است. یکی از این روش ها، کامپوزیت دندان است. کامپوزیت دندان از جنس مواد رزینی نرم ساخته شده است. دندانپزشک با مهارتی که دارد این مواد را بر روی دندان ها شکل می دهد و به شکل دندان طبیعی در می آورد. همچنین فضای خالی دندان ها نیز با استفاده از ابزار خاصی قالب گیری و پر می شود. این مواد با استفاده از تابش امواج فرابنفش سفت و تبدیل به یک لایه روکش کامپوزیتی می شوند. در نهایت شما صاحب دندان هایی مرتب و بدون فاصله خواهید شد. روش کامپوزیت دندان فاصله دار نسبت به روش های دیگر درمانی سریع تر و مقرون به صرفه تر است.

کامپوزیت ونیر دندان فاصله دار - کلینیک ایران زمین

چند روش دیگر برای رفع ایراد دندان فاصله دار

 روش های مختلفی برای بستن فضای خالی بین دندان ها وجود دارد. دندانپزشک با توجه به علت فاصله دار شدن دندان ها و میزان فاصله ای که وجود دارد بهترین تصمیم را برای درمان این مشکل به شما پیشنهاد می کند. ارتودنسی، کامپوزیت ونیر دندان، کاشت ایمپلنت دندان، لمینت دندان و دندان مصنوعی روش هایی هستند که به کار می روند.

 زمانی که بین اکثر دندان ها فضای خالی وجود داشته باشد و این فواصل اندک باشند معمولا از ارتودنسی دندان ها استفاده می شود. این روش بیش از شش ماه به طول می انجامد و گران ترین روش محسوب می شود. اما اگر فقط یک یا دو فاصله بین دندانی وجود داشته باشد روش کامپوزیت یا لمینت دندان پیشنهاد می شود که کامپوزیت دندان ساده تر و مقرون به صرفه تر است. و اما گاه ممکن است فاصله بین دندانی آنقدر زیاد باشد که گویی جای یک دندان خالی مانده است. در این صورت از روش کاشت ایمپلنت دندان و یا دندان مصنوعی جهت پر کردن فاصله بین دندان ها استفاده می شود.

کامپوزیت ونیر دندان فاصله دار - کلینیک ایران زمین

چرا دندان ها فاصله دار می شوند؟

برخی از دلایلی که موجب فاصله دار شدن دندان ها می شوند عبارتند از:

  • اندازه دندان ها مطابق با اندازه فک نیست.
  • شخص دارای دندان های خیلی ریز است.
  • عادت به مکیدن انگشت در کودکی.
  • عادت به وارد کردن فشار به دندان ها به وسیله زبان.
  • بیماری های لثه
  • فاصله زمانی زیاد بین افتادن دندان شیری و درآمدن دندان دائمی

مهم نیست دندان های شما به چه دلیل فاصله دار شده اند. مهم این است که اکنون این مشکل به راحتی حل می شود. حال که با وجود روش بی ضرر و بسیار ارزان کامپوزیت دندان فاصله دار می توانید این ایراد را برطرف کنید چرا دست روی دست بگذارید و این کار را انجام ندهید.

کلام آخر

کلینیک تخصصی ایران زمین با ارائه خدمات دندانپزشکی با کیفیت، زیبایی شما را باز می گرداند. قطعا با مراجعه به این کلینیک دندانپزشکی و بهره گیری از تجربه متخصصان بی بدیل، لبخند رضایت بر لبان شما خواهد نشست. در صورت نیاز به دریافت مشاوره می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید