ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در چه افرادی مناسب است؟

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در چه افرادی مناسب است؟

اگر دندان های شما آسیب دیده و می خواهید تمام دندان های خود را بکشید، می توانید از ایمپلنت کامل فک بالا و پایین استفاده کنید. ایمپلنت فک بالا و پایین با یکدیگر متفاوت هستند و پیچیدگی خود را دارند. بنابراین برای زیبایی دوباره دندان هایتان می توانید کاشت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین را در نظر بگیرید.

کاشت ایمپلنت در فک بالا

بعد از اینکه دندان های فک بالا را کشیده اید کاشت ایمپلنت فک بالا به دلیل اینکه چهره فرد را زیبا نشان می دهد متقاضی زیادی دارد. اما برای ایمپلنت کامل فک بالا افراد متقاضی به 3 دسته تقسیم می شوند.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

استخوان فرد تحلیل رفته است

اگر چندید سال از دندان مصنوعی استفاده کنید باعث از بین رفتن استخوان فک می شوید و برای جایگزین کردن دندان مصنوعی می توانید از ایمپلنت کامل فک بالا و پایین استفاده کنید. اگر استخوان فرد از بین رفته باشد ابتدا دندان پزشک پیوند استخوان انجام می دهد و تا زمانی که پودر استخوان یا استخوان فک جوش نخورد مراحل کاشت انجام نمی شود.

برای کاشت ایمپلنت استخوان کافی وجود دارد

زمانی که فرد دندان خود را می کشد و بلافاصله برای زیبایی دندان اقدام می کند بهترین روش ایمپلنت دندان فک بالا می باشد. اول از همه پایه ایمپلنت در فک بالا کاشته می شودو سپس قالب گیری انجام شده و به لابراتوار ارسال می گردد. تا زمانی که تاج دندان آماده شود، دندان پزشک از تاج دندان موقت استفاده می کند. بعد از آماده شدن تاج دندان اصلی، دندان پزشک تاج دندان اصلی را جایگزین تاج موقت می‌ کند.

تغییر صورت بیمار بر اثر تحلیل رفتن استخوان فک بالا

زمانی که فرد مدت زمان زیادی از دندان مصنوعی استفاده کند استخوان فک و لثه از بین می رود. دندان پزشک در این مواقع بیمار را بیهوش می‌ کند و لیفت سینوس و پیوند استخوان را برای کاشت ایمپلنت انجام می دهد. تجربه دندان پزشک بسیار مهم می باشد زیرا کار دشواری است. پس از گذشت چند ماه ایمپلنت ها برای بیمار کاشته شده و بعد از گذشت 4 تا 6 ماه که ایمپلنت با استخوان فک جوش خورد دندان مصنوعی نیز قالب گیری می شود که به طور دائم روی ایمپلنت قرار بگیرد.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

انجام ایمپلنت در فک پایین

کاشت ایمپلنت در فک پایین بسیار راحت تر از فک بالا انجام می شود. زیرا دندان پزشک در فک پایین فقط جایگاه رشته های عصبی را پیدا می کند و سپس می تواند کاشت ایمپلنت را آغاز کند. هم چنین زیبایی کاشت ایمپلنت در فک پایین مانند فک بالا اهمیت چندانی ندارد زیرا هنگام لبخند زدن بیشتر دندان های فک بالا در معرض دید هستند. اما اگر استخوان فرد تحلیل رفته باشد ابتدا دندان پزشک پیوند استخوان را انجام می دهد و زمانی که پیوند با استخوان فک جوش خورد، سپس دندان پزشک مراحل کاشت ایمپلنت را شروع می کند. بنابراین شما می توانید برای زیبایی دندان های خود از ایمپلنت کامل فک بالا و پایین استفاده کنید.

حداقل ارتفاع استخوان برای کاشت ایمپلنت فک پایین

حداقل ارتفاع استخوان فک پایین که بتواند پروتز دندان های مصنوعی را نگه دارد بین 7 تا 10 میلی متر می باشد. برای کاشت ایمپلنت فک پایین به ندرت پیوند استخوان انجام می شود زیرا به خاطر وجود رشته های عصبی دندان پزشک مکان مناسب را که کمی تراکم و ارتفاع دارد انتخاب می کند و ایمپلنت ها را در آن محل می کارد. سپس تاج دندان را آماده کرده و بر روی ایمپلنت ها قرار می دهد، هم چنین فاصله در مراحل کاشت ایمپلنت نیز اهمیت بسیاری دارد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین تلاش داریم با کمترین هزینه و بهترین برند ایمپلنت دندان هر دوفک شما را به صورت کامل ایمپلنت کنیم. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید