قیمت ایمپلنت کامل چگونه محاسبه می شود؟

قیمت ایمپلنت کامل چگونه محاسبه می شود؟

اگر دندان های خود را کشیده اید و یا چندین سال است از دندان مصنوعی استفاده می کنید می توانید با انجام کاشت ایمپلنت کامل دندان هایی زیبا و طبیعی داشته باشید. ایمپلنت کامل دهان حداقل بین 15 تا 20 سال طول عمر دارد که شما با رعایت بهداشت می توانید طول عمر آن را افزایش دهید. عوامل مختلفی سبب افزایش قیمت ایمپلنت کامل دهان می شوند که در ادامه مهم ترین آن ها را توضیح می دهیم.

قیمت ایمپلنت کامل

تعداد دندان هایی که نیاز است ایمپلنت کنید

زمانی که شما تصمیم دارید کاشت ایمپلنت را انجام دهید، ابتدا دندان پزشک بررسی می کند که چه تعداد دندان را می خواهید ایمپلنت کنید. اگر یک یا دو دندان داشته باشید برای انجام ایمپلنت هزینه کمتری دارد؛ اما اگر کل فک را ایمپلنت کنید قیمت ایمپلنت کامل نیز بیشتر و گران تر می باشد.

نوع ایمپلنت دندان

ایمپلنت ها انواع مختلفی دارند. برای کاشت ایمپلنت ابتدا با دندان پزشک مشورت کنید و با راهنمایی دندان پزشک نسبت به بودجه ای که دارید می توانید بهترین ایمپلنت را انتخاب کنید. برند سازنده، جنس ایمپلنت، نحوه طراحی و محل کاشت ایمپلنت نیز در قیمت نهایی ایمپلنت تاثیر دارند.

تاج دندان ایمپلنت

تاج دندان در دو نوع پیچی و چسبی تولید می شود. تاج ها از نظر قیمت تفاوت زیادی با هم ندارند اما دندان پزشکان بیشتر تاج پیچی را پیشنهاد می کنند. زیرا برای پاکسازی و یا تعویض راحت می باشد. تاج چسبی نسبت به پیچی ارزان تر است اما هزینه تعویض و نگهداری پروتز دندان چسبی نسبت به پیچی در آینده بیشتر می باشد. هم چنین نحوه ساخت تاج دندان که به صورت قوس کامل یا بریج بر روی پایه ایمپلنت در استخوان فک بالا و پایین قرار می گیرد نیز بر قیمت ایمپلنت کامل دهان مؤثر می باشد.

دستمزد دندان پزشک

اگر شما یک یا چند دندان خود را بر اثر تصادف، حوادث ورزشی و یا پوسیدگی، دندان خود را از دست داده باشید. اما ریشه دندان یا قسمتی از دندان در استخوان فک مانده باشد، دندان پزشک از روش کشیدن دندان یا جراحی لثه برای خارج کردن ریشه دندان استفاده می کند. برای انجام هر روش، دندان پزشک هزینه مجزایی دریافت می کند.

قیمت ایمپلنت کامل

دستمزد دندان پزشک جهت پیوند استخوان و لیفت سینوس

اگر می خواهید کاشت ایمپلنت موفقی داشته باشید باید ارتفاع، حجم و تراکم کافی استخوان فک را داشته باشید. زیرا در غیر این صورت ایمپلنت با دندان جوش نمی خورد. زمانی که شرایط مناسبی نداشته باشید دندان پزشک از روش لیفت سینوس و پیوند استخوان برای افزایش ارتفاع فک دندان شما استفاده‌ می کند که هزینه هر کدام به صورت جداگانه موجب افزایش قیمت ایمپلنت کامل می شود.

دستمزد دندان پزشک بابت پیوند لثه

قبل از کاشت ایمپلنت باید لثه شما سالم باشد و بیماری نداشته باشید. اگر بیماری پریودنتال و یا عفونت لثه داشته باشید، در نتیجه امکان تحلیل رفتن لثه شما وجود دارد. بنابراین دندان پزشک پیوند لثه را انجام می دهد که هزینه جدایی باید بابت قیمت ایمپلنت کامل پرداخت کنید.

دستمزد دندان پزشک بر اساس مکان مطب و تخصص و تجربه

برای انجام ایمپلنت لازم است به دندان پزشکی که از نظر تخصص و تجربه بهتر می باشد مراجعه نمایید. تجربه و تخصص که دندان پزشک داشته باشد برای کاشت ایمپلنت دندان شما مخصوصا برای ایمپلنت کامل دهان که از پیچیده ترین و دشوارترین روش ها می باشد بهترین نتیجه را خواهد داد. هم چنین تجربه و مکان مطبی که دندان پزشک دارد بر روی قیمت ایمپلنت کامل تاثیر دارد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین ایمپنت کامل دندان با قیمت منصفانه محاسبه می شود. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

این پست دارای 6 دیدگاه است

 1. همایون صیادی

  قد صد باغ گل سلام بنده فردی ۴۷ ساله و دبیر آموزش و پرورش هستم ،متاسفانه به علل گوناگون خیلی زود دندانهایم را از دست داده ام فقط ۷ عدد جلویی فک پایین را دارم از شهرستان اسلام آباد.کرمانشاه پیام دادم .که بفرمایید کف و سقف هزینه ام چقدر میشه و چه مدت طول می‌کشه تا کار کاشت و پروتز تکمیل بشود .ممنونم.

 2. همایون صیادی

  قد صد باغ گل سلام کار شما عالی و قیمتها نیز در این شرایط سخت کرونایی منصفانه است باید خسته نباشید و خدا قوت به شما گفت.خسته نباشید.خدا قوت
  بنده فردی ۴۷ ساله و دبیر آموزش و پرورش هستم ،متاسفانه به علل گوناگون خیلی زود دندانهایم را از دست داده ام فقط ۷ عدد جلویی فک پایین را دارم از شهرستان اسلام آباد.کرمانشاه پیام دادم .که بفرمایید کف و سقف هزینه ام چقدر میشه و چه مدت طول می‌کشه تا کار کاشت و پروتز تکمیل بشود .ممنونم.

 3. عیسی قالبی

  سلام قالبی ازمیبدهستم به علت دوددندانهایم ازدست دادم بیشترکشیدم فقط درفک بالاشش واحدمانده ودرپایین شش تاسالم دارم ولی کمی رنگ زردی گرفتن وبقیه پشت فک سه واحدخراب مانده دارم بفرمایید چقدرهزینه وازچه کاریی انجام دهم وچقدروقت لازم داردمتشکرم ازهمه پزشکانی که انصاف وهوایه مردم رادارندواین که یک لبخندروی یک نفربرمیگردانید هزاران خوبی دراینده خداوندبه شما میرساندمتشکرم؟

 4. میلاد

  سلام و ارادت
  من جوانی ۲۸ ساله هستم در اثر تصادف و پوسیدگی دندان دندان هایم کج شده و مقداری هم شکسته است تصمیم به کاشت دندان کامل بریج برپایه ایمپلنت دارم چون دندانهابب که از بچگی کج بودن به نظرم هیچ وقت صاف نمیشن نیمی از دندان ها رو ازدست دادم و نیمی دیگر تقریبا سالم هستن هزینه بریج دندان برپایه ایمپلنت چقدر میشه؟ مچکرم

 5. محمد

  سلام بنده از اصفهان مزاحمتون میشم حدود ۱۵ ساله که کل دندانهایم را کشیده ام لطفا بفرمایید که حدود چند هزینه ایمپلننت کامل میشه و اینکه لثه هامم تحلیل رفته لطفا هزینه و مدت زمانی که ایمپلنت میکنید را بگین

 6. مهدی

  سلام
  دخترم ۱۹سالشه دوتا دندانهای ۲بالایی را به علت نداشتن ریشه کشیده هزینه ایمپلنت این دوتا دندان چقدر میشه؟ضمنا من ساکن شیراز هستم لطفاً راهنمایی کنید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید