ایمپلنت کامل هر دو فک

ایمپلنت کامل هر دو فک

ایمپلنت از بهترین روش های جایگزین نمودن دندان است. امروزه یکی از روش های جایگزین نمودن دندان، ایمپلنت کامل هر دو فک و یا ایمپلنت کامل یکی از فک ها است. گاه بیمار به ناچار مجبور است که تمام دندان های یک فک و یا هر دو را بکشید. با این کار دو راه پیش روی بیمار است تا بتواند دندان های از دست رفته خود را جایگزین نماید. اولین راه استفاده از دندان مصنوعی است و دومین راه استفاده از ایمپلنت کامل هر دو فک است. ایمپلنت کامل در هر فک نسبت به دندان مصنوعی مزایای بیشتری دارد و همین امر آن را به یکی از رایجترین روش های استفاده برای افرادی نمده است که دندان ها کامل فک خود را از دست داده اند.

ایمپلنت کامل فک بالا

کشیدن دندان های فک بالا و جایگزین نمودن آن با ایمپلنت مزایای زیادی دارد. استفاده از دندان مصنوعی باعث می شود که سقف دهان پوشش داده شود. دندان مصنوعی با چاق و لاغر شدن ممکن است لثه را آزار دهد. دندان مصنوعی نیاز به نگهداری بیش از اندازه دارد و مانند دندان طبیعی نخواهد بود. در عوض اگر ایمپلنت دندان را انتخاب نمایید پزشک به کمک شش عدد پایه ایمپلنت تمامی فک بالا پوشش می دهد. البته تعداد این پایه بسته بعضی موارد ممکن است کم و زیاد شود. شش عدد پایه ایمپلنت تعداد استانداردی است که در این مقاله به آن اشاره داریم.

یکی از مواردی که انجام ایمپلنت هر دو فک را با مشکل مواجه می کند تراکم پایین استخوان در فک بالا می باشد. اگر در فک بالا استخوان کافی برای نگهداشتن پایه ایمپلنت وجود نداشته باشد، پزشک مجبور است به کمک جراحی سینوس لیفت فضای کافی برای پایه را ایجاد نماید. در این جراحی پزشک استخوان سینوس را کمی به سمت بالا فشار داده و فضای ایجاد شده را به کمک پودر استخوان پر می کند. البته در ایمپلنت کامل فک بالا پزشک سعی می کند پایه ها را در قسمت های مناسب قرار دهد تا هزینه های بیمار تا آنجایی که امکان دارد کاهش یابد.

ایمپلنت کامل فک پایین

ایمپلنت کامل فک پایین

استفاده از دندان مصنوعی در فک پایین نیز دردسرهای خاص خود را دارد. لق شدن دندان، خارج شدن آن در زمان عطسه کردن و نیاز به نگهداری آن باعث شده است که فرد ترجیح دهد از ایمپلنت کامل فک پایین استفاده نماید. در قسمت فک پایین بیمار از حدود 4 تا 6 پایه استفاده می شود تا تمام دندان ها پوشش داده شود. البته در صورتی که مدت ها است دندان های خود را کشیده اید و لثه شما تحلیل رفته است باید به کمک تزریق استخوان این کمبود را ترمیم نمایید. این کار در صورتی که به تازگی دندان ها خود را کشیده اید الزامی ندارد.

هزینه ایمپلنت کامل هر دو فک

در کلینیک تخصصی ایران زمین برای انجام ایمپلنت در فک بالا و پایین خدمات اقساطی ارائه می شود. از آنجایی که در فک بالا به کمک شش پایه، ایمپلنت انجام می شود هزینه چندان بالایی به شما تحمیل نمی شود. اگر نیاز به سینوس لیفت داشته باشید هزینه شما کمی بیشتر خواهد شد. در فک پایین نیز برای هر دندان یک پایه نیاز نیست و همین امر در قسمت تمام شده ایمپلنت کامل تاثیر به سزایی دارد. نداشتن دندان در یک فک ممکن است حاضر شدن شما را در جامعه دچار اختلال نماید. اما در روش ایمپلنت کامل فک سعی بر آن است که به کمک روکش موقت حضور شما را در اجتماع ممکن نمایند. در ضمن در این کلینیک سعی بر این است که از بهترین برندهای کره ای و آلمانی برای ایمپلنت دندان شما استفاده شود. با این کار ماندگاری مادام العمر این درمان تضمین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید