مصرف سیگار بعد از لمینت دندان باعث تغییر رنگ لمینت می شود

مصرف سیگار بعد از لمینت دندان باعث تغییر رنگ لمینت می شود

یکی از مسایلی که برای تعدادی از افراد مطرح می شود، موضوع سیگار بعد از لمینت دندان می باشد. اینکه بعد از چه مدتی می تواند از سیگار استفاده کند؟ علت اینکه سیگار جزو ممنوعات این روش می باشد چیست؟ سیگار کشیدن چه تاثیری در موفقیت یا شکست لمینت دندان دارد و ….. در این مقاله می خواهیم در خصوص مضرات سیگار بعد از لمینت دندان مطالبی را بیان نماییم. سیگار کشیدن نه تنها باعث زرد شدن روکش لمینت می شود، می تواند باعث شود تا لمینت از روی دندان جدا شود. علت این امر احتمال عفونت لثه و دندان در سیگار کشیدن بسیار بالا است. همین موضوع باعث جدا شدن روکش دندان و شکست لمینت دندان می شود. بنابراین توصیه می شود حداقل تا 48 ساعت بعد از لمینت دندان، سیگار کشیدن را فراموش کنید. ضمن حفظ زیبایی ظاهری، باعث طول عمر و ماندگاری لمینت روی دندان های خود شوید. 

دلیل ممنوعیت سیگار در  لمینت دندان

علل متفاوتی برای این موضوع مطرح می شود که در این قسمت می خواهیم به مهم ترین آن ها اشاره کنیم. پس بهتر است تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

سیگار بعد از لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

تغییر رنگ روکش لمینت دندان

علت تغییر رنگ دادن روکش و زرد شدن آن بعد از سیگار کشیدن، وجود رنگدانه های قهوه ای در برگ تنباکو می باشد که در سیگار استفاده می شود. نیکوتین موجود در سیگار مانند سایر مواد رنگی مانند آنچه در مشروبات الکلی و شراب قرمز وجود دارد، می تواند در زرد شدن لمینت دندان تاثیر گذار باشد.

تحلیل لثه ها

یکی از مضراتی که سیگار کشیدن بر روی بدن از جمله لثه ها دارد، تحلیل دادن آن ها است. در کل سیگار کشیدن باعث کاهش خون رسانی به اعضای بدن و در نتیجه کاهش مقدار اکسیژن مورد نیاز برای آن ها است. این کار باعث تحلیل رفتن بافت های بدن خواهد شد.

احتمال پوسیدگی دندان

یکی از خطراتی که در لمینت دندان وجود دارد، احتمال پوسیدگی دندان های لمینت شده است. در صورت بروز این مشکل، نیاز است لمینت دندان از دندان خارج شده و درمان های لازم انجام شود. خارج کردن روکش دندان مشکلات خاص خود را دارد و به راحتی امکان پذیر نیست. با سیگار کشیدن احتمال تجمع پلاک و جرم روی دندان ها افزایش پیدا می کند و محیط را برای رشد باکتری ها فراهم می نماید.

سیگار بعد از لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

عفونت

از جمله مشکلاتی که ممکن است در طول درمان و پس از آن در اثر مصرف دخانیات از جمله سیگار پیش آید، احتمال عفونت لثه می باشد. در این صورت حتی با توقف سیگار نیز نمی توان این مشکل را برطرف نمود. پلاکی که در اثر سیگار کشیدن بر روی دندان و اطراف آن تشکیل می شود، زمینه را برای فعالیت های میکروب ها آماده خواهد نمود. به همین دلیل می تواند عامل ایجاد عفونت در محل تشکیل جرم شود. این عفونت ممکن است در زیر لمینت دندان گسترش پیدا کند و در صورت نادیده گرفتن وارد جریان خون نیز شده و مشکلات بیشتری را برای بیمار ایجاد نماید. لزوم مراجعه بعد از لمینت به دندانپزشک دلیل این مسایل می باشد تا بررسی های لازم انجام شود. می توان عفونت را به کمک آنتی بیوتیک از بین برد ولی در صورت گسترش آن می تواند مشکلات حاد تری را برای بیمار پیش آورد. بنابراین نیاز است سریع تر تشخیص و درمان شود.

کلام آخر:

سیگار کشیدن یکی از عوامل مخرب برای کلیه درمان های زیبایی است که بر روی دندان انجام می گیرد. از جمله لمینت دندان نیز می تواند متاثر از این مورد شود. با توجه به مشکلاتی که بعد زا مصرف سیگار پیش می آید، توصیه می شود تا حد امکان و حداقل دو هفته پس از لمینت دندان از سیگار کشیدن صرف نظر نمایید. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه لمینت دندان بهتر است اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید