ایمپلنت دندان ارزان می تواند گزینه مناسبی است؟

ایمپلنت دندان ارزان می تواند گزینه مناسبی است؟

تفاوت هزینه بین ایمپلنت دندان ارزان و ایمپلنت دندان گران به موارد زیادی بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم این عوامل تعیین کننده را بررسی کنیم. مهم ترین نکته این است که نباید به دلیل پرداخت هزینه کمتر سلامتی بیمار به خطر بیفتد و یا ایمپلنت دندان با شکست مواجه شود. چون در این صورت مجددا باید همین اندازه زمان و هزینه بیشتر برای کاشت مجدد دندان صرف شود.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

همانطور که گفته شد عوامالی هستند که باعث می شود تا هزینه کاشت دندان پایین بیاید. می خواهیم عوامل موثر که باعث می شود ایمپلنت دندان ارزان باشد را بررسی نماییم:

برند ایمپلنت دندان

اینکه برای مواد اولیه ایمپلنت دندان از چه نوع برندی استفاده می شود، تاثیر زیادی در قیمت ایمپلنت دندان دارد. در صورتی که از برندهای معتبر استفاده شود، ایمپلنت دندان گران خواهد شد. البته می توان برای اینکه ایمپلنت دندان ارزان انجام داد، از موادی با کیفیت متوسط و پایین نیز استفاده کرد. ولی این نکته را باید یادآوری کرد که این گونه مواد به سرعت در معرض فشار و بی دقتی دچار آسیب شده و ماندگاری بسیار کمی دارند.  

ایمپلنت دندان ارزان

دستمزد جراح

یکی از عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان، دستمزد جراح است. در صورتی که از جراحان مشهور و بنام در این حیطه پزشکی استفاده شود، نیاز به پرداخت هزینه بیشتری است. البته می توان با پرداخت هزینه کمتر، به دندانپزشکانی مراجعه نمود که تخصص و تجربه کمتری در این زمینه دارند و در این صورت هزینه ایمپلنت دندان ارزان خواهد شد. ولی باید توجه داشت که در انتخاب دندانپزشک باید مواردی مانند آشنایی و تسلط بر سایر درمان های جانبی مانند لیفت سینوس و یا پیوند استخوان، تشخیص درست بیماری های لثه و … در نظر گرفته شود. باید در نظر داشت که ایمپلنت دندان یک روش جراحی تخصصی است و نباید به صرف پرداخت هزینه کمتر، سلامت دندان ها به خطر بیفتد.

کلینیک یا مرکزی که مراجعه می شود.

کلینیک ها یا مراکز زیادی هستند که در آن ها ایمپلنت دندان یا یا سایر خدمات دندانپزشکی ارائه می شود. در صورت که بیمار به کلینیک های معتبر که دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته باشد، باید هزینه بیشتری را پرداخت نماید. ایمپلنت دندان ارزان مربوط به کلینیک هایی می شود که در این زمینه معروف نبوده و یا خدمات کمتری را به بیماران ارائه می نمایند. چون ایمپلنت دندان به صورت جراحی و در اتاق عمل انجام می شود، بهتر است به این مورد نیز دقت شود که وضعیت اتاق عمل و نیز تخصص کادر پزشکی یا پرستاری تا چه حدودی می باشد.

ایمپلنت دندان ارزان

درمان های جانبی

در بسیاری از موارد برای کاشت دندان نیاز به درمان های جانبی مانند پیوند استخوان و یا لیفت سینوس می باشد. پیوند استخوان و یا لیفت سینوس زمانی انجام می شود که فرد تراکم کافی استخوان فک برای جایگذاری پایه را نداشته باشد. لیفت سینوس نیز برای بالابردن سینوس و ایجاد فضای لازم برای کاشت دندان است. در صورتی که بیمار نیاز به این گونه جراحی ها نیز داشته باشد، بایستی هزینه بیشتری پرداخت نماید. بنابراین ایمپلنت دندان ارزان برای این افراد ممکن است هزینه بیشتری را به دنبال داشته باشد.  

تعداد دندان های ایمپلنت شده

در مواردی که فرد به تعداد زیاد دندان برای ایمپلنت داشته باشد، هزینه های درمان بالاتر خواهد رفت. بنابراین انتظار ایمپلنت دندان ارزان را نباید داشت.   

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین ایمپلنت دندان با قیمت مقرون صرفه ارائه می شود. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید