مراقبت بعد از سینوس لیفت

مراقبت بعد از سینوس لیفت

مراقبت بعد از سینوس لیفت باعث موفقیت در این عمل جراحی خواهد شود. شما با رعایت چند نکته ساده که در ادامه به آنها می پردازیم می تواند عمل جراحی سینوس لیفت را با موفقیت پشت سر بگذارید. در صورتی که در فک بالای برای انجام ایمپلنت دندان استخوان کافی برای کاشتن پایه وجود نداشته باشد پزشک از عمل لیفت سینوس کمک می گیرد. در این عمل پزشک با بالا بردن استخوان موجود در سینوس ها و تزریق پودر استخوان در آن قسمت، فضای کافی برای پیوند پایه ایمپلنت را فراهم می آورد. به این ترتیب پایه ایمپنت در فضایی مناسب قرار می گیرد و ماندگاری مناسبی خواهد داشت. اما بعد از انجام عمل لیفت سینوس چه نکاتی را باید رعایت نمایید؟

کنترل خونریزی

بعد از انجام لیفت سینوس ممکن است تا ساعاتی خونریزی داشته باشید. مهمترین نکته در مراقبت بعد از سینوس لیفت کنترل این خونرزی می باشد. برای کنترل پان بهتر است گاز قزاز گرفته در دهان را هر 45 دقیقه تعویض کنید تا خونریزی قطع شود. این بهترین روش برای جلوگیری از خونریزی است. بلافاصله بعد از اتمام خونریزی دهانتان را نشویید. این کار باعث شروع مجدد خونریزی می شود.

کنترل کبودی های احتمالی

همانطور که می دانید در این عمل جراحی قداری از استخوان سینوس به سم بالا حل داده می شود. در این عملیات به احتمال بسیار زیادی ممکن است مقداری از عروق خونی پاره شوند.بعد از عمل شما در قسمت گونه و یا پای چشم کبودی هایی به جود می آید که برای کنترل آنها باید از کمپرس یخ استفاده نمایید. این کبودی ها حداکثر در کمتر از یک هفته بهبود می یابند. نگران این کبودی ها نباشید و با استفاده مرتب از کمپرس یخ به بهبود سریع تر آنها کمک کنید.

مراقبت بعد از سینوس لیفت

از آوردن فشار به بینی پرهیز کنید

سعی کنید از از بو کردن عطرها، گلها و هر آنچه باعث عطسه در شما می شود پرهیز کنید. عطسه کردن در بعد از انجام لیفت سینوس ممکن است برای شما درد آور باشد.سرفه نیز همینطور می تواند برای شما آزار دهنده باشد پس سعی کنید از قرار گرفتن در گرد و خاک و موادی که باعث سرفه و عطسه شما می شوند دوری کنید. اما در صورتی که ناخودآگاه سرفه و یا عسطه به سراغتان آمد با دهان باز عطسه کنید تا فشار زیادی به بینی شما وارد نشود. به هیچ عنوان فین نکنید. اینکار فشار زیادی به سینوس ها وارد می کند و ممکن است باعث درد و عدم موفقیت لیفت سینوس شوند.

داروهای تجویزش شده پزشک را به درستی مصرف نمایید

یکی از مهمترین مراقبت بعد از سینوس لیفت استفاده از داروهای تجویزی است. اصولا پزشک معالج بعد از انجام لیفت سینوس داروهایی برای تسکین دردها و همچنین عدم ایجاد عفونت تجویز می نماید. این داروها را باید سر موعد مصرف کرده و دوره درمان خود را کامل نمایید. از مهمترین داروهایی که بعد از جراحی لیفت سینوس مصرف می شود می توان به هر ۸ ساعت یک قرص کوآموکسی کلاو تا ۱۰ روز، یک قطره آنتی هیستامین تا ۴ روز، دو قطره کلرسدیم داخل بینی تا ۱ هفته و دو قطره فنیل آفرین داخل بینی تا ۳ روز اشاره نمود. البته اگر پزشک شما داروی دیگری برای شما تجویز نمود بهتر است داروهای تجویز شده پزشک را مصرف نمایید.

رژیم غذایی مناسب

سعی کنید غذاهایی مصرف نمایید که نیاز به جویدن نداشته باشد. غذاهایی مانند لبنیات، سوپ، ماکارانی، تخم مرغ، سیب زمینی در این دوران بهترین پیشنهاد هستند. در مقابل استفاده از ته دیگ، انواع مغزها و آجیل ها، چیپس و هر غذایی که سفت هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین عمل جراحی لیفت سینوس با بهترین تجهیزات و همچنین جدیدترین متدها انجام می شود. پزشک بعد از انجام عمل جراحی نحوه مراقبت از سینوس لیفت را به شما آموزش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید