لمینت دندان شکسته شده به چه شکلی انجام می شود؟

لمینت دندان شکسته شده به چه شکلی انجام می شود؟

یکی از بهترین راه ها برای پوشش دندان هایی که به هردلیل دچار شکستگی یا ترک می شوند، لمینت دندان شکسته شده می باشد. دندان شکسته می تواند باعث جلب توجه افراد و ایجاد احساس ناراحتی برای افراد شود. بخصوص اگر این شکستگی در دندان های جلو اتفاق بیفتد. شکستگی در دندان ها عقب نیز می تواند برای فرد در زمان خوردن و نوشیدن مواد غذایی آزاردهنده گردد. همچنین عدم توجه به شکستگی دندان ها، می تواند باعث گستردگی این مشکل شده و نیز مسایلی مانند عفونت دندان را به دنبال داشته باشد. پس بهتر است هر چه سریع تر راه حل درمانی برای آن انتخاب شود. لمینت دندان شکسته شده می تواند یکی از راه های سریع و موثر در پوشش دادن شکستگی یا ترک خوردن دندان ها به شمار رود. این روش می تواند به صورت مناسب، مانع از گسترش این مشکل شده و ظاهر آن را نیز بهبود بخشد.

لمینت دندان شکسته

در چه نوع شستگی می توان از لمینت استفاده کرد؟

سوالی که ممکن است پیش آید که لمینت دندان شکسته شده برای همه موارد شکستگی مناسب می باشد یا خیر. اینکه در چه حد می توان این آسیب ها را لمینت دندان پوشش داد و نیازی به درمان های دیگر نیز می باشد. ممکن است برخی شکستگی ها بسیار جزیی باشند، ولی برخی دیگر به گونه ای می باشند که باعث از دست رفتن دندان می شود. در این قسمت این موضوع را بررسی خواهیم کرد:

دندان هایی که در اثر پوسیدگی شکسته شده اند

در مواردی دندان در اثر پوسیدگی و یا مسایلی از این قبیل دچار شکستگی می شود. به صورتی که یک قسمت از دندان خورد شده و از دندان جدا می شود. در این حالت لمینت دندان نمی تواند در ابتدا گزینه مناسبی به شمار رود. در مرحله اول قبل از نصب روکش لمینت، دندانپزشک وضعیت کلی دندان ها را از هر  لحاظ بررسی می نماید تا در صورت وجود مشکلاتی مانند عفونت در لثه یا دندان و … ابتدا این مشکلات رفع و سپس روکش نصب شود. بنابراین توصیه می شود ابتدا درمان های اولیه انجام شود و سپس روکش لمینت برای زیبا نمودن دندان ها بر روی آن ها نصب شود. زیرا بعد از نصب روکش در صورتی که دندان دچار درد و یا مسایلی از این قبیل شود، امکان برداشتن روکش نخواهد بود و دندانپزشک مجبور است لمینت دندان را جدا و درمان های لازم را انجام دهد.

لمینت دندان شکسته

دندان هایی که در اثر فشار و آسیب شکسته اند

دندان هایی که در اثر سانحه و یا اعمال فشار زیاد بر روی دندان، دچار شکستگی می شوند  ار می توان با لمینت دندان شکسته شده پوشش داد. در این حالت چون نیاز به درمان های جانبی نمی باشد، دندانپزشک پس از بررسی وضعیت کلی دندان ها، می تواند لمینت را بر روی دندان نصب نماید تا زیبایی به طرج لبخند فرد بازگردد. یکی دیگر از علل شکستن جزیی دندان ها، خوردن مواد سفت مانند یخ، آبنبات و … می باشد. در این موارد ممکن است ابتدا دندان دچار ترک خوردگی شود و با کوچکترین ضربه دندان آسیب بیشتری دیده می شکند. استفاده از دندان ها به عنوان ابزاری برای باز کردن در قوطی و یا شکستن آجیل های سفت و … می تواند از دیگر دلایل شکستن دندان ها بخصوص دندان های جلویی باشد. در این صورت بهترین گزینه برای پوشش ظاهر این دندان ها، لمینت دندان شکسته شده می باشد.  

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین انواع دندان شکسته لمنیت شده و زیبا می شوند. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره در این زمینه دارید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید