مزایای اوردنچر

مزایای اوردنچر

مزایای اوردنچر باعث شده است که این روش درمانی مورد توجه بسیاری از بیماران قرار گرفته و استقبال زیادی از آن شود. اوردنچر در سال‌ های گذشته برای بیمارانی که دارای یک یا چند دندان در دهان بودند مورد استفاده قرار می گرفت ولی امروزه با پیشرفت در علم دندانپزشکی استفاده از آن برای افرادی که تمامی دندان های خود را از دست داده اند نیز میسر شده است. این ویژگی ها موجب محبوبیت هر چه بیشتر این روش در بین بیماران و دندانپزشکان شده است. در این روش به دلیل ساپورت پروتز دندان به وسیله ی دندان های موجود در دهان و یا با استفاده ی ایمپلنت های کاشته شده در لثه، فرد تسلط بیشتری بر دندان ها مصنوعی خود داشته و در نتیجه دارای اعتماد به نفس بیشتری نیز خواهد بود. البته به جز موارد یاد شده اوردنچر دارای مزیت های دیگری نیز می باشد. اگر جزو افرادی هستید که نیاز به استفاده از دندان مصنوعی در دهان دارید بهتر است ابتدا با مزایای اوردنچر بیشتر آشنا شده و سپس نسبت به تعیین روش درمانی با پزشک مشورت نمایید.

مزیت های استفاده از اوردنچر

هر روشی که برای درمان دندان های از دست رفته توسط دندانپزشک به شما پیشنهاد می شود دارای یک سری معایب و مزایا می باشد که باید با در نظر گرفتن این موارد اقدام به درمان نمود. در این بخش از مقاله درباره ی مزیت های اوردنچر اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا با آگاهی از آنها روند درمان موفقیت آمیزی داشته و در پایان کار نیز از انتخاب خود رضایت داشته باشید.

مزیت استفاده از اوردنچر
  • ساپورت کافی از لب و گونه: در ساخت پروتز دندان ها در این روش فرم صورت در نظر گرفته شده و به همین علت پرتز و ایمپلنت های کاشته شده در دهان بیمار به خوبی لب و گونه های بیمار را پشتیبانی کرده و فرم صورت وی را به خوبی حفظ می کنند.
  • تامین زیبایی لبخند بیمار: اوردنچر به سبب طبیعی تر بودن شکل و سایز دندان ها لبخند زیبایی را برای بیمار به رامغان می آورد. در ضمن به دلیل وجود ریشه های دندان ها و یا استفاده از میله ی فلزی به عنوان بار در دهان استحکام و ثبات بیشتری را دهان داشته و اعتماد به نفس او را تقویت می کند.
  • رفع مشکلات تکلم در بیمار: به هنگام استفاده از دندان مصنوعی به دلیل این که دندان ها در دهان ثبات کافی ندارند و لق می زنند، بیمار در تکلم و خوردن دچار مشکل می شود. این در حالی است که یکی از مزایای اوردنچر رفع این مشکل بوده و با ثبات کافی که به دلیل متصل شدن ایمپلنت ها به لثه ها دارد می تواند وضعیت تکلم و خوردن را در بیمار بهبود دهد.
  • شرایط بهداشتی مناسب: به دلیل این که می توان پروتزهای دندانی را در این روش از دهان خارج نمود، می توان آن را به خوبی شستشو داده و بهداشت دهان را نیز به صورت اصولی مراعات کرد.
  • عدم نیاز به پیوند استخوانی: در این روش نواحی که دارای استخوان کافی نیستند از روند درمان خارج می شود و نیازی به پیوند استخوانی وجود ندارد.
  • توزیع فشار روی فک: اوردنچر موجب می شود در تمامی فک فشار به صورت یکنواخت توزیع شود که این امر در احساس آرامش بیمار نیز موثر خواهد بود.
  • عدم درگیر شدن کام بیمار: پروتزهای اوردنچر کام بیمار را به هیچ عنوان درگیر نمی کند و این موضوع باعث می شود تا حالت تهوع و ناراحتی در وی کاهش یافته و بتواند طعم ها را به خوبی بچشد.

کلام آخر

کلینیک ایران زمین با استفاده از کادر دندانپزشکی مجرب و حرفه ای خود آماده ی رفع مشکلات عمومی و تخصصی دندان های بیمارانمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید