مزایای ایمپلنت فوری چیست؟

مزایای ایمپلنت فوری چیست؟

بسیاری از افرادی که به صورت فوری به دنبال جایگزین برای پر کردن جای خالی دندان های خود هستند، روش کاشت ایمپلنت دندان فوری را انتخاب می کنند. در این مقاله می خواهیم در خصوص مزایای ایمپلنت فوری مطالبی را بیان نموده تا با آگاهی و آشنایی کامل این روش را انتخاب نمایید. ایمپلنت دندان فوری همانند ایمپلنت دندان می باشد. همه مراحلی که برای کاشت ایمپلنت دندان انجام می شود، در این روش نیز باید انجام گردد. تنها با این تفاوت که مدت زمانی که باید صرف شود کوتاه تر بوده و بیمار در یک جلسه دندان از دست رفته خود را جایگزین می نماید.

این روش دارای مزایا و معایبی می باشد که نیاز است قبل از درمان از آن ها آگاه باشید. در این مقاله ابتدا در خصوص نحوه کاشت ایمپلنت فوری و سپس در خصوص مزایای ایمپلنت فوری مطالبی را بیان می نماییم.

مزایای ایمپلنت فوری

مراحل انجام ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان فوری زمانی انجام می گیرد که بیمار می خواهد به سرعت دندان از دست رفته خود را بازیابد. در این حالت پزشک با بررسی های لازم و ارزیابی وضعیت کلی دندان ها و سلامت جسمانی بدن تصمیم خواهد گرفت. نیاز است کلیه پارامترها از جمله وضعیت سلامت لثه ها، عفونت دندان و … بررسی شود. در مرحله بعد با استفاده از بی حسی موضعی محل کاشت دندان بی حس می شود تا بیمار دردی را حس نکند. در صورتی که دندان پوسیده یا شکسته باشد، ابتدا دندان را خارج نموده و محل را از هر گونه بافت آلوده تمیز می نمایند. در صورتی که دندانی در محل وجود نداشته و قبلا خارج شده است، محل مناسب کاشت آماده می شود.

پایه در محل قرار داده می شود و در استخوان فک پیچ می شود. سپس اباتمنت و تاج دندان نیز روی پایه فیکس می شوند. بعد از گذشت دو هفته نیاز است برای معاینه نزد جراح بروید تا وضعیت سلامت و موفقیت ایمپلنت دندان را بررسی نماید

آشنایی با مزایای ایمپلنت دندان فوری

همانطور که در بالا گفته شد، سرعت انجام این درمان بسیار بیشتر از ایمپلنت دندان معمولی است. در ایمپلنت دندان نیاز است بین 5 تا 7 ماه زمان داده شود تا استخوان فک و پایه به هم جوش بخورند. ولی در این نوع کاشت ، همان جلسه اول پس از تایید دندانپزشک، می توان هر سه مرحله را در یک جلسه به اتمام رساند. در این نوع درمان نیاز نیست که محل برش لثه بخیه زده شود، بنابراین احتمال عفونی شدن بخیه ها نیز وجود نخواهد داشت.

مزیت دیگر این روش این است که بیمار درد کمتر را احساس می نماید. چون در مراحل مختلف نیاز نیست به پزشک مراجعه و اقداماتی روی محل کاشت انجام شود. در یک مرحله دندان آسیب دیده کشیده، پایه قرار داده می شود و اباتمنت و تاج روی آن قرار می گیرد. در این روش از روکش موقت نیز استفاده نمی شود. با قرار دادن ایمپلنت دندان فوری می توان به حفظ لثه نیز کمک شکرد.

مزایای ایمپلنت فوری

افراد مجاز برای انجام ایمپلنت دندان فوری

همانطور که توضیح داده شد در این نوع روش نیاز است به دقت تمامی فاکتورها بررسی و سپس تصمیم به انجام یا عدم انجام آن گرفت. این روش برای افرادی مناسب است که دارای استخوان فک مستحکم و قوی می باشند و نیازی به پیوند استخوان نیز ندارند. به همین دلیل معمولا برای دندان های فک پایین بیشتر کاربرد خواهد داشت. این روش هزینه بیشتری را برای بیمار به همراه خواهد اشت. به همین دلیل برای افرادی که زیبایی دندان ها در اولویت می باشد و یا دندان های جلویی خود را از دست داده اند، می تواند راه حل مناسبی باشد. 

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمان همزمان با کشیدن دندان، ایمپلنت دندان فوری انجام می شود. در صورت نیاز به مشاوره رایگان در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید