مزایا ایمپلنت دندان دیجیتالی چیست؟

مزایا ایمپلنت دندان دیجیتالی چیست؟

ایمپلنت دندان دیجیتالی یکی از مناسب ترین روش هایی برای جاگزینی دندان کشیده شده به شمار می رود. مزایا ایمپلنت دندان دیجیتالی ، آن را در اولویت قرار می دهد. در این روش بیمار می تواند زیبایی خود را برگرداند و مانند زمانی که دندان در دهان داشت تغذیه نماید. مزایا ایمپلنت دندان دیجیتالی بسیار زیاد است و فرد با انجام این درمان دغدغه از دست رفتن دندان خود را نخواهد داشت. از مهم ترین مزیت های این متد درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نداشتن عوارض

ایمپلنت دیجیتالی بدلیل اینکه نیازی به برش و بخیه ندارد هیچ عوارضی هم شامل نمی شود. این را می توان بهترین مزیت ایمپلنت دیجیتالی دانست. اگر برند و دندان پزشک انتخابی شما بهترین گزینه ها باشد ممکن است در طول جوش خوردن فک به پایه دچار سانحه نشوید و ایمپلنت با موفقیت انجام شود.

زیبایی

از مزایای ایمپلنت دیجیتال این است که از لحاظ زیبایی با دندان طبیعی هیچ تفاوتی ندارد. یکی از مشکلاتی که افراد بعد از کشیدن دندان های خود با آن مواجه می شوند پایین آمدن اعتماد به نفس است. فرد می تواند با انجام ایمپلنت مانند بقیه در جامعه حاضر شده و به فعالیت های روز مره خود ادامه دهد. اما شما می توانید با رعایت بهداشت دهان و دندان دوام این زیبایی را دو برابر کنید.

مزایا ایمپلنت دندان دیجیتالی

دوران نقاهت کمتر

هر چند درد در افراد متفاوت است احتمالا از این نوع ایمپلنت دندانی کمتر ناراحت خواهند شد، تا اینکه از روش های قدیمی استفاده شود. از آنجا که این روش بدون هیچ عمل جراحی انجام می شود، دوران بهبودی بسیار کوتاهی دارد. هرچند آستانه تحمل درد در افراد متفاوت است اما دردی که در ایمپلنت دندان دیجیتالی به بیمار وارد می شود کمتر است. چرا که طول حفره ایجاد شده در لثه کم تر می باشد.

مقاومت بیشتر

پایه تینتانیومی ایمپلنت دیجیتالی همانند ریشه دندان طبیعی بسیار قوی است. همانطور که می دانید فک انسان یکی از قوی ترین استخوان های بدن است. پایه تیتانیومی هم قادر به تحمل فشار وارد شده از سوی فک است. در ضمن روکش سرامیکی آن نیز قادر است بدون ایجاد هیچ محدودیتی مواد غذایی را خورد نماید.

جفت شدگی عالی

 در روش ایمپلنت دندانی سنتی، ایمپلنت باید توسط متخصص دندان پزشک انجام شود و بعد از آن ترمیم های دندانی باید برنامه ریزی شوند تا متناسب با ایمپلنت قرار بگیرند. گاهی اوقات قرارگیری  ایمپلنتی که مطلوب به نظر می رسد ممکن است که برای تاج دندان مناسب نباشد زیرا باید با قرار دادن ایمپلنت مطابقت داشته باشد.

مزایا ایمپلنت دندان دیجیتالی

جلسات محدود

یکی دیگر از مزایا ایمپلنت دیجیتالی جلسات محدود آن است. بیمار در بدترین حالت تنها 6 جلسه مراجعه به کلینیک و در بهترین حالت 2 جلسه باید مراجعه داشته باشد تا دندان او ایمپلنت گردد. تعداد جلسات شاید فاصله زیادی از هم داشته باشد ولی حسن آن این است که فرد نیاز به مراجعه مداوم به پزشک را ندارد.

ایمپلنت دندان دیجیتال تا چه مدت دوام خواهد داشت؟

شما می توانید با گذراندن جلسات ایمپلنت دندان روی این پروتز تا 20 سال آینده برنامه ریزی کنید. دندان ایمپلنت شده شما هر آنچه یک دندان طبیعی قادر به انجام است می تواند انجام دهد و این به این معناست که با دندان طبیعی شما هیچ تفاوتی نخواهد داشت. برخی از مراجعه کنندگانی هستند که 50 سال سن دارند ولی هنوز ایمپلنت های دندانی خود را بدون هیچگونه نشانه ای از فرسودگی و کهنگی ناشی از باقی ماندن زیاد در دهان حفظ کرده اند.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین ایمپلنت دندان دیجیتالی ارائه می شود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید