قبل از لمینت دندان چه اقداماتی باید انجام داد؟

قبل از لمینت دندان چه اقداماتی باید انجام داد؟

لمینت دندان یکی از روش های کاربردی برای پوشاندن عیوب ظاهری دندان ها می باشد. نیاز است قبل از لمینت دندان اقداماتی را انجام دهیم تا بهترین نتیجه را بدست آوریم.  این روش جزو روش های درمانی محسوب نمی شود و بیشتر جنبه زیبایی دارد. هر چند نیاز است در جلسه معاینه و مشاوره ، دندانپزشک از سلامت دندان هایی که قصد لمینت داریم مطمئن شود. ممکن است دندان دارای پوسیدگی باشد و پس از نصب ونیر نتوان اقدامی را انجام داد. چون در برداشتن لمینت دندان ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم، بنابراین پیشگیری بهتر از درمان است. پس از اطمینان از سلامت دندان ها، لمینت دندان بر روی دندان ها نصب می شود. با این روش می توان مشکلاتی از قبیل، دندان های لب پر شده، دندان های ساییده شده، دندان های فاصله دار و … را رفع نمود و زیبایی را به لبخند بازگرداند.

قبل از لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

آشنایی با اقدامات قبل از لمینت دندان

در این قسمت با هم اقداماتی که قبل از لمینت دندان باید انجام داد آشنا می شویم. انجام این اقدامات می تواند در دستیابی به بهترین نتیجه ممکن به فرد کمک نمایند.

انتخاب دندانپزشک

 اولین مرحله از لمینت دندان انتخاب پزشک است. در این نوع درمان، انتخاب دندانپزشک از اهمیت زیادی برخوردار است. اینکه دندانپزشک بتواند کلیه درمان های جانبی را نیز بخوبی انجام دهد، ظرافت و دقت لازم را در نصب لمینت دندان داشته باشد می تواند جزو آیتم های انتخاب به شمار رود. برای اطمینان نیاز است به نمونه کارهای قبلی او مراجعه نمایید. مقایسه نمونه کارها می تواند نشان دهد که تا چه حد می توان از نحوه کار مطمئن شد. در صورتی که دندانپزشک از طریق مجازی نیز فعالیت می کند می توانید از این طریق نیز از نحوه کار و چگونگی نصب لمینت دندان آگاهی پیدا کنید. امروزه اکثر دندانپزشکان سایت مخصوص خود را دارند، بنابراین می توان از این طریق و مشاهده نظرات بیماران به نوع کار پزشک پی برد.

یکی دیگر از روش های آشنایی با شیوه درمان دندانپزشک، می توانید از مراجعین در مطب یا کلینیک نیز سوال و تحقیق نمود. در صورت رضایت مراجعه کنندگان دیگر نگران نباشید. زمانی که افراد زیادی برای نصب لمینت دندان به دندان پزشک مراجعه می نمایند، می تواند نشاندهنده عملکرد مناسب پزشک باشد.  نیاز است در جلسه مشاوره و معاینه کلیه سوالات خود را از دندانپزشک بپرسید. بهتر است در خصوص انتظاری که از لمینت دندان دارید، با پزشک خود مشورت نمایید.

قبل از لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

انتظار باید در حد معقول باشد تا بتوان آن را برآورده نمود. بهترین پزشک لمینت دندان می بایست جوابگوی تمامی سوالات بیمار باشد تا ابهامی برای او باقی نماند. اینکه فرد بداند قرار است به چه نحوی لمینت روی دندان ها نصب شود می تواند معقولانه تر تصمیم بگیرد. دندانپزشک می تواند نمونه کارهایی با مشکلات مشابه را به بیمار نشان دهد و قبل و بعد آن را مقایسه نماید تا بیمار بتواند بهتر تصمیم بگیرد.

رعایت بهداشت دهان و دندان

لزوم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند در رسیدن به نتیجه مطلوب بیمار را یاری نماید. بهتر است قبل از هرکاری دندان پزشک وضعیت کلی دندان ها را بررسی نماید. در صورت نیاز به درمان هایی مانند رفع پوسیدگی، جرم گیری و … اقدامات لازم را انجام دهد. مهم ترین کاری که بیمار باید انجام دهد رعایت بهداشت دهان و دندان از طریق مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و … می باشد. رعایت این موارد برای قبل و بعد از لمینت دندان بسیار ضروری و الزامی می باشد.

کلام آخر

لمینت دندان نیز مانند سایر عمل های زیبایی که بر روی افراد انجام می شود نیاز به رعایت مواردی قبل از انجام می باشد. از جمله نکات مهم انتخاب بهترین پزشک لمینت دندان بوده تا ضمن دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، کمترین عوارض را نیز در پی داشته باشد. در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید