بوی بد دهان بعد از لمینت دندان چرا ایجاد می شود؟

بوی بد دهان بعد از لمینت دندان چرا ایجاد می شود؟

لمینت دندان یک روش برای زیباسازی طرح لبخند است و به هیچ عنوان باعث ایجاد بوی بد در دهان نمی شود. علت بوی بد دهان بعد از لمینت دندان می تواند به مسایل دیگری مربوط شود که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم. این مشکل می تواند در دو صورت رخ دهد. یا اینکه روکش لمینت دندان به درستی نصب نشده باشد و یا دندان های زیر روکش پوسیده باشند، که در این مورد دندانپزشک باید دقت لازم را داشته باشد.

در موارد دیگر مانند رعایت بهداشت دهان و دندان و نیز جلوگیری از ادامه عادات غلط مانند مصرف دخانیات بخصوص سیگار بایستی فرد خود رعایت های مراقبتی را بعمل آورد. در هر صورت بیمار باید هم در انتخاب دندانپزشک دقت و وسواس لازم را به خرج دهد و نیز مراقبت های بعد از نصب روکش را به درستی انجام دهد تا از بروز این مشکل پیشگیری گردد.

بوی بد دهان بعد از لمینت دندان

علل ایجاد بوی بد دهان بعد از لمینت دندان

در این قسمت به تفصیل در مورد علل بروز این مشکل توضیحات لازم داده می شود. همچنین راهکارهای پیشنهادی نیز برای رفع این مشکل ارائه خواهد شد.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

یکی از عوامل مهم در ایجاد این مشکل مربوط به عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد. مکررا توصیه می شود بعد از لمینت دندان نیز بایستی مانند دندان های طبیعی از مسواک و نخ دندان استفاده شود. این کار مانع از تجمع پلاک و جرم در مرز بین لثه و روکش شده و از ایجاد بوی بد جلوگیری می نماید. توصیه می شود هر 2 تا 3ماه نیز مسواک خود را عوض کرده و از دهانشویه مخصوص نیز استفاده نمایید.

بیماری های لثه

در برخی موارد دندانپزشک بدون بررسیپارامترهای لازم اقدام به نصب روکش دندان می نماید. بیماری های لثه و عفونت در این ناحیه بعد از نصب روکش در صورتی که همراه با عدم رعایت بهداشت دهان و دندان نیز باشد، بوی بدی را ایجاد خواهد کرد. در مواردی نیز ممکن است عدم نصب مناسب روکش باعث ایجاد عفونت در لثه شود که علت این امر تجمع باکتری ها در لثه و بروز بیماری در آن خواهد شد.

بوی بد دهان بعد از لمینت دندان

پوسیدگی دندان

یکی دیگر از عوامل ایجاد بوی بد دهان بعد از لمینت دندان، پوسیدگی دندان های زیر روکش است. به همین دلیل قبل از نصب روکش لمینت بایستی از سلامت دندان ها اطمینان حاصل شود. هر گونه پوسیدگی می تواند نجر به برداشتن روکش و تعویض آن گردد. زیرا غیر از بوی بد دهان، درد نیز به دنبال خواهد داشت. البته لمینت دندان از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می نماید ولی این موضوع مربوط به بعد از نصب روکش می شود. نصب نادرست روکش لمینت دندان

برای نصب روکش لمینت دندان باید دقت و احتیاط زیادی به خرج داده شود. در صورتی که دندانپزشک مهارت و تخصص کافی را در این زمینه نداشته باشد، امکان بروز عوارض بعد از نصب بسیار زیاد است. بایستی مرز بین لثه و روکش دندان با دقت پوشانده شود تا از تجمع باکتری و باقی مانده غذا در این قسمت جلوگیری شود. 

عدم مصرف دخانیات

یکی از عوامل تشدید کننده بوی بد دهان، استعمال دخانیات بخصوص سیگار می باشد. مصرف دخانیات باعث ایجاد عفونت و بیماری های مربوط به لثه خواهد شد. در صورتی که این روند ادامه یابد، غیر از بدرنگ شدن روکش بوی بد دهان نیز به آن اضافه خواهد شد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین لمینت دندان با بهترین متریال انجام شده و بهترین دندانپزشکان در این زمینه به خدمت گرفته ایم. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید