سن مناسب لمینت دندان چند سال است؟

سن مناسب لمینت دندان چند سال است؟

یکی از مسایلی که امروزه مطرح می باشد، استقبال نوجوانان در سنین پایین از روش های زیبایی از جمله لمینت دندان می باشد. ولی اینکه سن مناسب لمینت دندان چه سنی می باشد می تواند سوال بسیاری از والدین باشد. تمایل نوجوانان و افراد در سنین کمتر از روش های زیبایی به علت جاذبه شدید آن ها یکی از مسایلی باشد که باید با دقت و وسواس به آن توجه نمود. نیاز است در این زمینه به بهترین پزشک لمینت دندان مراجعه نمایید. تشخیص اینکه می توان این نوع درمان را می توان بر روی دندان های فرد پیاده کرد، در تخصص پزشک می باشد. در صورتی که نحوه رشد دندان ها نیاز به اصلاح داشته باشد می توان به این روش اعتماد کرد. هرچند نظر دندانپزشک در این زمینه بسیار تاثیر گذار است. ممکن است در مواقعی برای اصلاح دندان ها از روش ارتودنسی بهره گرفت.

سن مناسب لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

بهترین سن برای لمینت دندان

در صورتی که اغلب نوجوانان جهت تغییرات در ظاهر خود بیشتر به دنبال این نوع روش های زیبایی هستند، ولی لازم است نکاتی در این زمینه مورد بررسی قرار گیرد. لمینت دندان باید در زمانی بر روی دندان ها نصب شود که دندان ها و استخوان های فرد به تکامل رسیده و رشد لازم را داشته اند این سن معمولا در 20 سالگی اتفاق می افتد. در کمتر این سن، نصب لمینت می تواند جلوی رشد دندان ها را گرفته و اجازه ندهد به اندازه ای که لازم است رشد آن ها ادامه یابد. این موضوع می تواند تاثیرات غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد که تا آخر عمر فرد را درگیر نماید. بهتر است بیمار صبر نماید تا دندان های سر جای خود ثابت شوند تا در صورت نیاز از لمینت دندان استفاده نماید. در مواقعی نیاز است از روش های دیگر نیز در کنار آن استفاده شود.

نصب لمینت دندان در سنین پایین باعث می شود که همزمان با رشد دندان ها، روکش از دندان جدا شود و دور شود.  این موضوع می تواند بسیار ناخوشایند باشد و حالت دندان های فرد از حالت طبیعی خارج شود. این مساله می تواند عواقب بدتری نیز به دنبال داشته باشد . از جمله ایجاد شکاف بین روکش و دندان و محلی برای تجمع باکتری ها و احتمال عفونت در زیر روکش دندان های از جمله مخاطرات آن به شمار می رود.  مشکل دیگری که در سنین پایین پیش می آید مربوط به تراشیدن مینای دندان در این روش است. در این صورت فرد تا آخر عمر فقط می تواند روکش دندان های خود را تعویض یا ترمیم نماید و نمی تواند روکش لمینت را برای همیشه از روی دندان بردارد. به همین دلیلقبل از اقدام به لمینت بدانید که این روش به دلیل تراشیدن دندان بازگشت ناپذیر است. 

سن مناسب لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

در سنین پایین برای رفع مشکلات دندان کدام روش مناسب است

لمینت دندان برای اصلاح شکل ظاهری دندان ها استفاده می شود. مشکلاتی مانند تغییر رنگ، لب پر شدن دندان ها، نامنظمی دندان ها بصورت محدود و از این قبیل مسایل با لمینت دندان قابل اصلاح می باشند. نکته ای که وجود دارد این است در برخی موارد نیاز است از روش های دیگری مانند ارتودنسی یا ایمپلنت دندان استفاده کرده تا مشکلات حاد تر را برطرف نمایید و سپس از روش لمینت دندان برای ایجاد ظاهری زیباتر بهره بگیرید. در سنین پایین باید این نکته را مدنظر قرار داد که دندان های بمیار همچنان در حال رشد هستند و اینکه کدام روش مناسب تر است می تواند در تخصص دندانپزشک باشد.

کلام آخر

همانطور که توضیح داده شد سن مناسب لمینت دندان 20 سالگی است. در سنین پایین تر از 20 سال به دلیل اینکه رشد دندان ها متوقف نشده است، لمینت دندان نمی تواند گزینه نهایی برای اصلاح مشکلات دندان باشد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید