مزایای لمینت دندان شامل چه مورادی است؟

مزایای لمینت دندان شامل چه مورادی است؟

لمینت دندان را یکی از بهترن روش های زیباسازی دندان های جلویی می دانیم. از کلیدی ترین مزایای لمینت دندان این است که در این روش دندان های جلویی که دچار مشکلاتی هم چون نا مرتب بودن، شکسته بودن، پوسیده بودن، ترک برداشتن، تغییر رنگ و … ترمیم شده و زیبایی به شما باز می گردد. دندان هایی سفید، براق، منظم و زیبا صورت شما را دو چندان نموده و بر جذابیت شما می افزاید. لبخند هالیوودی کلمه ای است که زیاد به گوشمان می رسد. در این لگو فرد دندان هایی صدفی، زیبا و درشت دارد و با لبخند خود دندان هایی زیبا نمایان می شود. بعد از زیبا نمودن دندان ها به کمک لمینت دندان شما لبخندی هالیوودی خواهید داشت. علاوه بر زیبایی بسیار خیره کننده، این روش مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

طول عمر طولانی

لمینت دندان بر خلاف دیگر روش ها مانند کامپوزیت طول عمر بالایی دارد. طول عمر لمینت دندان را بین 10 تا 15 سال متغیر می دانند. اگر از جمله افرادی هستید که به هیچ عنوان سیگار نمی کشید، روزانه مسواک می زنید، با شکستن و خورد کردن اجسام و مواد غذایی سخت میانه ندارید، پس به شما مژده می دهیم که تا 15 سال آینده دندان هایی زیبا خواهید داشت. بعد از گذشت این مدت نیز می توانید با مراجعه به دندان پزشک لمینت دندان خود را تمدید نمایید.

اما اگر به رعایت بهداشت دهان و دندان عادت ندارید طول عمر لمینت دندان شما کم خواهد بود. البته این امکان وجود دارد که به دندانپزشکی مراجعه نموده و با ترمیم لمینت دندان خود را زیبا نمایید.

مزایای لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

طول درمان کوتاه مدت

مراحل لمینت دندان به شکلی است که اگر قصد دارید تمام دندان های خود را لمینت کنید باید یک جلسه مراجعه نمایید تا از دندان هایتان قالبگیری شود. در جلسه بعدی لمینت دندان روی دندان ها شما نصب می شود. اما اگر از پرسلین ونیر استفاده می کنید بایه های سرامیکی از قبل آماده شده است و پزشک باید مقداری از مینای دندان را تراش دهد و با نصب آنها روی دندان زیبایی را به صورت شما هدیه می دهد.

عدم نیاز بی هوشی و بی حسی

از مهمترین مزایای لمینت دندان به عدم نیاز به بی حسی باید اشاره نمود. از آنجایی که در این روش ریشه دندان دستکاری نمی شود، درد چندانی در دهانتان احساس نخواهید کرد. از این رو پزشک از ماده بی حسی دندان استفاده نخواهد کرد.

امکان تعیین رنگ

با اینکه لمنیت دندان سفید در ایران طرفدار بیشتری دارد، اما این روش دارای رنگ بندی متنوعی است. پزشک شما بسته به رنگ پوست و یا رنگ دیگر دندان های شما این امکان را دارد که رنگ لمینت شما را انتخاب نماید. مگر اینکه شما در خواست رنگ خاصی داشته باشید.

مقاومت بالا در برابر تغییر رنگ

اما از مهمترین مزایای لیمنت دندان مقاومت بالای آن در برابر تغییر رنگ است. حتی افرادی که در طول روز یک بار مسواک نمی زنند و روزانه تعداد زیادی سیگار مصرف می کنند نیز تا 10 سال آینده می توانند از زیبایی دندان های خود لذت ببرند. این در حالی است که کامپوزیت دندان به صورت مفید تنها 7 سال ماندگاری دارد و در صورت عدم مراقبت های لازم این زمان به نصف کاهش می یابد.

مزایای لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

تراش دادن مقدار نا چیزی از دندان

در هنگام نصب لمنیت دندان تنها مقدار ناچیزی از مینای دندان تراش داده می شود. اما در کامپوزیت این مقدار بیشتر است و در روکش دندان مینای دندان به صورت کامل تراش داده می شود. این را نیز از مزایای لمینت دندان می دانیم که به دندان آسیب کمی وارد می کند.

کلام آخر

در صورتی که سوالی درباره لمینت دندان و دیگر روش های زیبای سازی مانند کامپوزیت و ونیر دارید می توانید اینجا کلیک کنید. کلینیک تخصصی ایران زمین در زمینه زیبا سازی دندان مشاوره رایگان ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید