مزایای ایمپلنت دندان شامل چه مواردی می شود؟

مزایای ایمپلنت دندان شامل چه مواردی می شود؟

ایمپلنت دندان یکی از روش های بسیار با اهمیت برای جایگزینی دندان کشیده شده به شمار می‌آید. مزایای ایمپلنت دندان، آن را در اولویت قرار می دهد. در این روش بیمار می تواند زیبایی خود را بازگرداند و مانند زمانی که دندان طبیعی در دهان داشت تغذیه نماید. مزایای ایمپلنت بسیار زیاد است و فرد با انجام این درمان دغدغه دندان از دست داده خود را نخواهد داشت. در این صفحه از سایت کلینیک تخصصی ایران زمین تصمیم داریم به صورت اجمالی شما را با مزایای ایمپلنت آشنا نماییم. از مهمترین مزیت های این درمان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

دائمی بودن

با گذراندن جلسات ایمپلنت می توانید روی این پروتز تا 20 سال آینده برنامه ریزی کنید. دندان ایمپلنت شده شما هر آنچه یک دندان طبیعی قادر است انجام دهد را انجام می دهد و این یعنی با دندان طبیعی شما تفاوتی نخواهد داشت.

عدم عوارض

ایمپلنت تقریبا هیچ عوارضی ندارد. این را می توان یکی از بهترین مزایای ایمپلنت دندان دانست. اگر پزشک و برند انتخابی شما یکی از بهترین گزینه ها باشد و در ضمن در طول جوش خوردن پایه به فک دچار سانحه نشوید ایمپلنت با موفقیت انجام شده است.

عدم واکنش آلرژیک

موارد اولیه ای که در ساخت ایمپلنت استفاده می شود همگی جزء با استحکام ترین مواد اولیه ممکن برای استفاده در بدن انسان است. تیتانیوم استفاده شده در ساخت بدنه به هیچ عنوان در بدن ایجاد حساسیت و عفونت نخواهد کرد. سرامیک استفاده شده در روکش نیز قدرت زیادی دارد و در صورتی که از شکستن اجسام سفت با آن پرهیز کنید به هیچ عنوان نخواهد شکست.

مزایای ایمپلنت دندان

زیبایی

از مزایای ایمپلنت دندان این است که از لحاظ زیبایی با دندان طبیعی شما تفاوتی ندارد. یکی از مشکلاتی که افراد بعد از کشیدن دندان خود با آن درگیر می شوند پایین آمدن اعتماد به نفس است. فرد با انجام ایمپلنت می تواند در جامعه حاضر شده و به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد. با رعایت بهداشت دهان و دندان می توان ادعا داشت که دندان شما مدت ها زیبا و درخشان خواهد بود.

مقاومت

پایه تیتانیومی ایمپلنت بسیار مقاوم است و مانند ریشه دندان عمل می کند. همانطور که می دانید فک انسان یکی از قوی ترین استخوان های بدن اوست. پایه تیتانیومی قادر است فشار وارد آمده از فک را تحمل نماید. در ضمن روکش سرامیکی آن نیز قادر سال ها در دهان شما بدون ایجاد محدودیت مواد غذایی را خورد نماید.

ثبات استحکام استخوان فک

بعد از خارج نمودن دندان استخوان فک به مرور شروع به تحلیل شدن می کند. اگر تعداد زیادی از دندان های خود را خارج نموده اید متاسفانه با تحلیل استخوان فک دهان جمع شده و زیبایی ظاهری بیمار تحت تاثیر قرار می گیرد. با انجام ایمپلنت پایه تیتانیومی از تحلیل فک جلوگیری می کند.

جلسات محدود

یکی از مزایای ایمپلنت دندان جلسات محدود آن است. بیمار در بهترین حالت تنها 2 جلسه مراجعه به کلینیک و در بدترین حالت 6 جلسه باید مراجعه داشته باشد تا دندان او ایمپلنت گردد. تعداد جلسات شاید فاصله زیادی از هم داشته باشند اما حسن آن این است که فرد نیاز به مراجعه مداوم به پزشک را ندارد.

مزایای ایمپلنت دندان

عدم آسیب زدن به دندان کناری

در این درمان به دندان های کناری دندان ایمپلنت شده آسیبی وارد نخواهد شد.

امکان درمان فک کامل

این درمان این توانایی را دارد که فک کامل فرد را با روکش هایی مقاوم و تعداد پایه محدود پر نماید. به عبارتی زمانی که بیمار تمامی دندان فک بالا و پایین خود را از دست داد نیاز نیست برای هر دندان یک پایه استفاده شود و با تنها 8 پایه تمامی فک درمان خواهد شد و فرد قادر است زندگی عادی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید