مزایای کامپوزیت دندان شامل چه مواردی می شود؟

مزایای کامپوزیت دندان شامل چه مواردی می شود؟

مزایای کامپوزیت دندان آن را به یکی از محبوبترین روش های زیباسازی دندان تبدیل نموده است. کامپوزیت درمانی تقریبا دائمی است که به کمک آن می توان ایرادات جزئی دندان ها را پوشش داده و زیبایی دندان ها را چندین برابر نمود. این درمان بیشتر برای دندان های جلویی یا قدامی کاربرد دارد و استفاده از کامپوزیت برای دندان جلویی محبوبیت بیشتری دارد. محبوبیت این درمان دلایل زیادی دارد که در ادامه مهمترین مزایای ایمپلنت را توضیح خواهیم داد.

عدم نیاز به جراحی

یکی از مهمترین مزایای کامپوزیت دندان عدم نیاز به عمل جراحی است. پزشک بعد از درمان دندان های خراب مراحل کامپوزیت را آغاز می نماید. به کمک مواد کامپوزیت روی دندان ها را پوشش داده و به کمک دستگاه پولیش می دهد. همانطور که مشاهده می کنید این درمان نیاز به استفاده از بی حسی دارد.

درد کم

از آنجایی که در انجام کامپوزیت از هیچ مواد بی حسی استفاده نمی شود مشخص است که نباید درد زیادی در زمان انجام کامپوزیت احساس شود. اگر بعد از انجام کامپوزیت دچار درد مختصری شدیدی دلیل آن قرار دادن مواد جدید در دهان است. ممکن است چند روز وجود آنها را در دهان خود احساس کنید. اگر دردها بیش از اندازه بود حتما دندان شما نیاز به عصب کشی داشته است.

عدم خونریزی

این درمان بدون هیچ درد و خونریزی انجام می شود. در زمان کامپوزیت پزشک دندان را به شکلی پولیش می دهد که به هیچ عنوان وجود آن به لثه آسیب نرساند. در صورتی که احساس اذیت شدن در قسمتی از دهانتان شدید با مراجعه به پزشک می توانید آن را پولیش دهید.

مزایای کامپوزیت دندان

زمان کوتاه درمان

از مزایای کامپوزیت می توان به درمان کوتاه مدت آن اشاره داشت. پزشک بعد از رسیدگی به دندان ها کامپوزیت را در دهان شما قرار داده و پولیش می دهد. این کار در یک جلسه انجام می شود و نیازی به مراجعه مجدد بیمار نخواهد بود.

قابلیت ترمیم مشکلات دندان

در صورتی که دندان هایتان ریشه هایی سالم دارد و فقط مینای دندان شما دچار شکستگی، ترک و نا همواری شده است کامپوزیت بهترین درمان است. حتی در صورتی که رنگ دندان ها به زردی می زند نیز می توانید از کامپوزیت استفاده کرده و دندان هایی زیبا داشته باشید.

قابلیت بازسازی مجدد ایمپلنت

در صورتی که بعد از مدتی احساس کردید که زیبایی کامپوزیت کاهش یافته است و رنگ آن زرد شده می توانید با مراجعه به دندان پزشک و پولیش آن زیبایی آن را بازیافته و دوباره دندان هایی زیبا داشته باشید.  ممکن است بعد از مدتی لکه های زردی روی دندانتان احساس نمایید این مشکل نیز با پولیش کامپوزیت مرتفع خواهد شد.

مزایای کامپوزیت دندان

زیبایی و ظاهر زیبا

از عمده دلایل محبوبیت و رواج کامپوزیت زیبایی است که این درمان برای بیمار به همراه می آورد. کامپوزیت دندان های جلو شما را زیباتر از قبل می نماید. دندان های کامپوزیت شده اصطلاحا با نام لبخند هالیوودی شناخته می شود و تمامی عیوب ظاهری دندان ها قدامی را پوشش می دهد. دندان های شما بعد از کامپوزیت کاملا هم سطح، صاف و سفید می شود. دندان ها به ردیف و کاملا یک شکل خواهد شد و تمامی نواقص آن برطرف می شود.

ماندگاری مناسب

ماندگاری کامپوزیت بسیار بالا است به شرطی که بهداشت دندانتان را رعایت نمایید. البته به جز رعایت بهداشت عواملی همچون نوع کامپوزیت استفاده شده، رعایت نکات مراقبتی بعد از انجام کامپوزیت، رعایت نکات تغذیه ای و … نیز در ماندگاری کامپوزیت موثر می باشد. البته به تازگی دندانپزشکان از مواد نانو برای کامپوزیت استفاده می کنند که ماندگاری فوق‌العاده دارد و رنگ آن تغییر نخواهد کرد.

کلام آخر

کلینیک تخصصی ایران زمین آمادگی انجام کامپوزیت با مواد باکیفیت را دارد. در صورتی که پزشک تشخیص داد انجام کامپوزیت برای شما موثر است می توانید با مشاوره با کلینیک ایران زمین این درمان را در این کلینیک انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید