مزایای کامپوزیت ونیر و معایب این روش زیباسازی دندان چیست؟

مزایای کامپوزیت ونیر و معایب این روش زیباسازی دندان چیست؟

با توجه به شواهد و مطالعات متعدد یکی از مزایای کامپوزیت ونیر علاوه بر آراستگی ظاهری افزایش اعتماد به نفس در فرد است. کامپوزیت ونیر می تواند در مواردی که دندان شما با آسیب های جزئی همراه است، بسیار مفید باشد. اکثرا افراد با نقص های کوچک و جزئی در دندان هایتان مواجه هستند و مایلند با صرف کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود دست یابند. کامپوزیت ماده ای در دندان پزشکی است که برای ترمیم دندان های ساییده شده، لب پر شده و شکسته کاربرد دارد.

مزیت انجام کامپوزیت ونیر

باتوجه به مزایایی که برای کامپوزیت ونیر برشمرده شده است خواندن ادامه مطلب برای آشنایی با مزایای این فرایند توصیه می شود.

عدم خونریزی

این درمان بدون هیچ خونریزی انجام می شود. در زمانی که پزشک کامپوزیت دندان پالیش می دهد سعی می کند که به هیچ عنوان به لثه آسیب نرسد. در صورتی که در قسمتی از دهانتان احساس اذیت شدن دارید بهتر است با مراجعه به پزشک آن را ترمیم کنید.

مزایای کامپوزیت ونیر

پایداری درمان

یکی دیگر از مزایای کامپوزیت ونیر این است که معمولا درمان هایی که توسط کامپوزیت ونیر انجام می شود از پایداری بالایی برخوردار است. مطالعات و گزارشارت متعددی از مراجعه کنندگان موجود است که نشان دهنده رضایت آن ها است.

قابلیت ترمیم دندان

در حالی که ریشه دندان هایتان سالم است و فقط در صورتی مینای دندان شما دچار پوسیدگی، ترک خوردگی و شکستگی شده است کامپوزیت بهترین گزینه درمان می باشد. حتی در صورتی که دندان های شما به زردی می زند می توانید از کامپویت برای رفع زردی دندان هایتان استفاده کنید تا دندان های زیبایی داشته باشید.

ماندگاری بالا

ماندگاری کامپوزیت ونیر بسیار بالا است در صورتی که بهداشت دهان و دندانتان را رعایت نمایید. البته به جز رعایت بهداشت عواملی مثل نوع کامپوزیت استفاده شده، نکات تغذیه ای، رعایت نکات مراقبتی بعد از کامپوزیت و… نیز در ماندگاری کامپوزیت موثر است. البته ناگفته نماند به تازگی از مواد نانو برای کامپوزیت استفاده می شود که ماندگاری فوق العاده دارد و رنگ آن تغییر نمی کند.

مزایای کامپوزیت ونیر

معایب کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر همانند دیگر روش های درمانی دارای مزایا و معایب خاص خود است. اما با توجه به این که مزایای این روش مهم تر است معایب آن است، همچنان مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می گیرد. مهم ترین معایب کامپوزیت ونیر به شرح زیر است:

حساس بودن به سرما و گرما

یکی از مهم ترین معایب کامپوزیت ونیر حساس شدن به گرما و سرما است که ممکن است پس از مدتی این مشکل رفع شود اما اگر طولانی شد و درد روز به روز افزایش یافت باید به پزشک مراجعه کنید چون احتمال نیاز به عصب کشی بالا است. این مورد بیشتر در زمانی رخ می دهد که دندان ها قبل از نصب کامپوزیت به درستی معاینه و درمان نشده باشد.

نیاز به مراقبت بیشتر

نه تنها کامپوزیت دندان بله هر نوع روکشی که بر روی دندان ها نصب می شود نیاز به مراقبت دارد. در واقع جسمی خارجی هستند که به مینای دندان پیوند داده می شود پس به مراتب استحکام کمتری هم از دندان طبیعی شما دارد. بنابر این مراقبت از دندان ها روکش شده به مراتب دشوار تر از حفظ دندان های طبیعی می باشد. البته کار زیاد دشواری نیست، کافی است بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید و در صورت نیاز رژیم غذایی خود را تغییر دهید.

درد هنگام جویدن غذا

اگر در زمان خوردن غذا دچار درد شدید حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید شاید قسمتی از کامپپوزیت به درستی پولیش داده نشده باشد و کامپوزیت روی لثه ایجاد خراشیدگی و فشار نموده است. دندان پزشک می تواند با پولیش این مشکل شما را برطرف نماید.

کلام آخر

در کلینیک ایران زمین از بهترین برندهای کامپوزیت ونیر استفاده می شود. این به شما کمک می کند از مزایای کامپوزیت دندان بهره مند شوید. در صورن نیاز به دریافت مشاوره می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید